Підготовка до будівництва собору розпочалась ще у 1999 р., а власне зведення святині у 2000 р. Частину грошей на спорудження храму пожертвував блаженний Папа Іван Павло ІІ під час свого візиту в Україну.

Посвячення собору очолить Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав (Шевчук). На свято запрошені також всі греко-католицькі єпископи з України та Польщі, папський нунцій архиєпископ Томас Галіксон та римо-католицькі єпископи з України. 

Окрім самої храмової споруди, на території ще ведеться будівництво адміністративного будинку, в якому також будуть розміщені класи для занять з дітьми, безалкогольне кафе, кінозал. За ініціативи місцевого бізнесмена незабаром розпочнеться спорудження дзвіниці, яка сягатиме розмірів дев’ятиповерхового будинку, а також паркінгу для автомобілів.

«Кафедральний собор вже сьогодні є одним з основних духовних осередків в нашій єпархії. Поки що відправи йдуть в нижньому храмі. Там працюють ревні священики. Щоразу на катехитичні бесіди збирається понад 200 людей. На службах буває дуже багато дітей. Ми створили для мам з маленькими дітьми всі умови, щоб вони не сиділи в неділю чи свята вдома, а могли йти до храму. Духовно зростати. При кафедральному соборі гуртується дуже багато молоді. Пізніше вони стають лідерами в різних ділянках праці в єпархії. Молодь – це наше майбутнє, якщо не буде їх, то не буде й Церкви», — підсумував єпископ Миколай (Сімкайло).

Джерело: РІСУ