Президент Центру досліджень політичних цінностей Олесь Доній пояснив, чому українці часто голосують за політиків, які раніше були при владі.

Про це він розповів у коментарі для ІА «Вголос».

«Будь-які зміни можуть бути як позитивними, так і негативними. Не факт, що українська політика протягом 30-ти років незалежності змінюється у кращий бік. Наприклад, Верховна Рада першого скликання була більш ідейною з обох позицій: і з демократичної «рухівської», так і з комуністичної. Останнім часом в українській політиці все більшу вагу набирають кошти тому і відбувається деідеологізація і пристосуванство. Тому кожен новий «круг» буває гіршим, ніж попередній», - сказав Олесь Доній.

«Проте, це не означає, що час від часу люди не хочуть спробувати щось нове, бо буває і втома від «старого». Проте оце вміння політиків пристосовуватись призводить до того, що українці обирають «менше зло» із двох. Так би мовити, кращого серед найгірших. Тому тут немає нічого дивовижного. На даний момент я не бачу передумов до того, що наша політика стане більш ідейною.  Тому не факт, що нові сили, які з’являться, будуть кращими за попередні і люди це чудово розуміють. Особисто мені дуже б хотілось, щоб в Україні з’явилась нова політична сила, яка буде ідейною, але для цього, як я вже казав, є дуже мало передумов. Причому, я маю на увазі як політичні передумови, так і економічні. Для того, щоб з’явився ідейний центристський проект, він має бути самодостатній і не підпадати під вплив олігархату. Для цього серед прихильників треба мати достатньо людей середнього класу, які могли б утримувати свою партію. Але у нас немає таких партій. Наші політсили або залежать від одного олігарха, або співпрацюють із кількома», - додав експерт.

Читайте більш детальну інформацію у статті: «Аби гірше не було»: чому українці голосують за «старих» політиків?