Сьогодні, 22 травня, депутати Тернопільської міської ради підтримали заяву фракції Всеукраїнського об’єднання „Свобода” у міській раді щодо демонтажу символів імперсько-більшовицького панування. За цю ухвалу проголосували 53 депутати із 55 зареєстрованих (ВО «Свобода», блок Костенка і Плюща, Пора, Б’ЮТ, НУ, не голосувало 2 депутати від Соцпартії). Нагадаємо, що у Тернопільській міській раді налічується 60 депутатів.

Ухвала Тернопільської міської ради зобов’язує сформувати тимчасову контрольну комісію з інвентаризації, відновлення та створення належного мистецького вигляду пам’ятників та символів героїки національно-визвольної боротьби української нації за державну незалежність, а також визначити перелік пам’ятних знаків, топонімів та інших символів комуністичного тоталітарного режиму, що символізують збройну агресію окупаційних військ, які необхідно демонтувати на території м. Тернополя.

Олег Сиротюк, голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода»: «Сподіваюся, комісія працюватиме швидко та результативно. Думаю, досить 2 місяців, аби винести на обговорення проект рішення міської ради про ті символи тоталітарного режиму, які слід демонтувати. Водночас ця комісія має виявити і ті пам’ятні знаки, які треба охороняти і максимально поліпшити їхній стан.

Тернопільська обласна організація ВО «Свобода» ініціюватиме звернення і до інших місцевих рад Тернопільської області з пропозицією зліквідувати всі тоталітарні пам’ятки і символи на Тернопіллі».

Повний текст заяви Тернопільської міської організації ВО «Свобода» подаємо нижче:

Заява ТМО ВО «Свобода»
на 9 сесії Тернопільської міської ради
22 травня 2007р.

ТМО ВО "Свободи" не вважає, так-званий, «День Побєди» днем завершення війни для українців, які протягом ще півтора десятка років вели збройну боротьбу проти окупантів. Окупаційні режими комуністичного Радянського Союзу та нацистської Німеччини використовували українців у своїх імперських посяганнях як гарматне м'ясо, кидаючи їх на передову. В Україні немає пам'ятників нацистським агресорам, проте увічнено імперсько-більшовицькі символи катів української нації. Ці символи тоталітарної епохи є знущальними щодо українців, возвеличують іноземне панування і пропагують надалі ідею радянської окупації.

ТМО ВО "Свобода" підтримуючи дії та ініціативи таких європейських країн, як Естонія та Польща щодо встановлення історичної справедливості та перенесення та демонтажу пам’ятників та символів іноземного панування на своїх теренах, підтримуючи ідею Президента України, озвучену під час візиту в Грузію, щодо створення музею тоталітаризму в Україні, де могли б зберігатися демонтовані символи, враховуючи Резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи № 1481 від 25 січня 2006 року, яка рекомендувала пострадянським країнам засудити злочини комуністичного режиму та більшовицької тоталітарної влади,
підтримуючи рішення Львівської міської ради від 10 травня 2007 р. щодо демонтажу символів імперсько-більшовицького панування
звертається до усіх органів влади з вимогою негайного виправлення ситуації з незадовільним станом військових поховань І та ІІ Світових Війн, адже сьогодні більшість з них перебуває у занедбаному стані та пропонує:

Сформувати тимчасову контрольну комісію з інвентаризації, відновлення та створення належного мистецького вигляду пам’ятників та символів героїки національно-визвольної боротьби української нації за державну незалежність та визначити перелік пам’ятних знаків, топонімів та інших символів комуністичного тоталітарного режиму, що символізують збройну агресію окупаційних військ, які необхідно демонтувати на території м.Тернополя.