Про це сказав президент центру „Наше право” Андрій Лепак під час прес-конференції сьогодні.

Андрій Лепак розповів, що центр „Наше право” провів опитування пасажирів маршрутних таксі Львова і порівняв результати з подібним опитуванням 2009 року.

Під час цьогорічного опитування 43% респондентів на запитання чи палять водії у салонах маршрутних таксі відповіли ствердно, у 2009 році факт паління водіями у транспорті підтвердили 54% львів’ян.

Незначно, як показала думка львів’ян, покращилась ситуація із дотриманням водіями правил дорожнього руху: якщо у 2009 році 28% опитаних говорили, що водії дотримуються ПДР, то у 2011 так вважають 29,5% львів’ян. Проте водночас, як сказав Андрій Лепак, із 40 до 44,5% зросла кількість львів’ян, які вважають, що львівські водії маршрутних таксі не дотримуються правил дорожнього руху.

Дослідження також показало, що водії стали більше вживати ненормативної лексики – про це у 2011 році сказали 45,5% опитаних проти 31% у 2009 році.
Окрім паління в салоні та вживання ненормативної лексики, за словами Андрія Лепака, пасажири маршруток скаржились на невихованість водіїв, переповненість транспорту, перегони між водіями, старі маршрутки та неналежний санітарний стан машин, відсутність певного оголошеного графіку руху, ігнорування пенсіонерів на зупинках, розмови водія по телефону під час руху та іноді на гучну музику.

Центр „Наше право” також запитав львів’ян про їхні пропозиції щодо покращень у транспортному середовищі Львова. Серед пропозицій львів’ян були такі, як облаштування зупинок, упорядкування графіку руху з оприлюдненням його на зупинках, запуск нових великих автобусів, запуск транспорту для пільговиків, покращення культури водіїв, збільшення кількості машин на маршрутах, запровадження уніформи для водіїв та подовження руху на одну годину.