Команда Валерія Завізіона несподівано програла Ізраїлю (9:12), після чого була слабшою за Росію (3:16) і Польщу (8:12). Про причини такого результату кореспонденту «Вголосу» розповів головний тренер «синьо-жовтих» Валерій Завізіон.

Валерію, чи вдалося належно підготуватися до ігор у Гожуві-Великопольському? Як пройшли збори у Словаччині?

Планували зіграти кілька товариських матчів з командою з Новаків (Словаччина), однак ці ігри скасували через захворювання в команді. Зіграли лише два матчі з командою з Топольчан. От і, по суті, все. Наша підготовка вийшла зім’ятою. На жаль, на зборах травмувався наш гравець Дмитро Алєксєєв, і ми не могли розраховувати на нього в офіційних іграх. Загалом на тренування у Новаках приходило кілька місцевих гравців, тому ми працювали всі разом.

Поговорімо про матчі в Польщі. Чому команда програла Ізраїлю?

Хлопці не реалізували багато моментів. Це головна проблема, адже плавали непогано. Уявіть собі: ми розіграли лише одного «зайвого» гравця. Чисельну перевагу ніяк не могли використати. Складно грати, коли не можеш забити гол. Та й у захисті команда зіграла погано. Ми заробили непотрібні вилучення, було відчутно, що в деяких гравців немає ігрової практики.

Чи виглядала команда України єдиною бойовою одиницею?

Не сказав би.

Чому?

Ніби команда є, але немає взаємопідстрахування, як це було раніше. Мікроклімат у колективі був не найкращим, командного духу бракувало. Чомусь свої помилки гравці хочуть віддати комусь. А що, мені як головному тренеру розповідати їм, як забити гол з двох метрів? Були ситуації, коли гравці прикривали суперника і їх більше нічого не цікавило. А так бути не може. Відчутно, що політична ситуація впливає на гравців. Ідеться про війну.

Як пройшов матч з росіянами? Після анексії Криму це був перший поєдинок з ігрових видів спорту, коли Україна зіграла з Росією.

Нічого особливого не сталося. Ми програли за грою. Постійно біля нас була охорона, тому все було спокійно.

Шансів потрапити на чемпіонат Європи вже фактично немає. Чи можемо в другому турі побачити іншу збірну України?

Тепер переглядатимемо гравців у чемпіонаті України. Зміни в команді будуть. З таким ставленням до справи деяким гравцям там робити нічого. Можливо, повертатимемо наших ветеранів.

Чи бачите свої помилки в такому результаті?

Якщо програє команда, то програє тренер. Можливо, нам треба було поїхати на підготовчий турнір у Польщу, але тут є інше питання: що робили б гравці 10 днів після його завершення? Провести навчально-тренувальні збори можливості не було б.

Як часто спілкуєтеся з тренерами клубних команд, мовляв, якого гравця запрошувати в збірну, а якого – ні?

У нас не так багато хороших клубів, тому тренерів таких небагато. Звісно, спілкуюся з наставником «Динамо» Ігорем Зінкевичем та тренерами харківського «Слобожанця». Більше мені ні з ким спілкуватися, адже в інших клубах кандидатів у збірну України немає.

І наостанок дайте характеристику кожному гравцю команди.

Віталій Петров. Зіграв нестабільно. У грі з Росією відстояв, як міг, а в матчах з Ізраїлем та Польщею зіграв погано. Пропустив кілька необов’язкових голів. Його грою я не задоволений.

Костянтин Нікольський. Він не брав участі в матчах. На тренуваннях побачив, що він не кращий за Петрова.

Юрій Маметьєв. Старався, плавав, але реалізація гольових моментів була слабкою.

Олександр Дядюра. Зіграв слабо в захисті, заробляв зовсім необов’язкові вилучення. Порадувало лише те, як він бив пенальті в грі з поляками. Загалом старався, але бив по воротах зовсім не так, як цього хотілося б.

Дмитро Алєксєєв. Травмувався на зборах й участі в матчах не брав. Він вибив палець, однак ця травма не дозволила йому грати.

Дмитро Федоришин. Дуже слабо зіграв у захисті. Помилок вистачало.

Володимир Ситник. Зіграв противно, дуже погано. Він був зовсім не готовий до змагань.

Олександр Абрамов. У захисті зіграв більш-менш нормально, плив у контратаку, заробляв на собі вилучення. Незважаючи на це, міг зіграти краще.

Кирило Наволоков. У першому матчі зіграв лише півтора періоду. Планували, щоб він зіграв більше, однак через хворобу не зміг. Словом, на нього особливо розраховувати не могли.

Микита Апостол. Зіграв слабо. Технічно не готовий. Йому дають бити по воротах, а він цього не робить.

Олександр Єрмаков. Він додав, порівняно з попередніми іграми. Це радує, але на нього ніхто особливо не розраховував.

Максим Ратков. Дуже слабо зіграв. Плавав непогано, однак з реалізацією моментів справи невтішні. Якщо брав ініціативу на себе, то результативність була нижче від плінтуса.

Володимир Войтенко. Зіграв дуже корисно. Забивав голи з позиції «стовпа», заробив багато вилучень. Володя – єдиний гравець, до якого в мене немає претензій. На тлі всіх він був найкращим.

Богдан Пастернак, «Вголос»