У понеділок, 8 червня, міністр МЗС Дмитро Кулеба в телефонному режимі поспілкувався з виконавчим віцепрезидентом Єврокомісії Франсом Тіммермансом.

Про це інформує пресслужба Міністерства закордонних справ.

Зокрема, під час бесіди сторони обговорили залучення нашої держави до Європейської зеленої угоди та водневих ініціатив Євросоюзу.

Кулеба запевнив у підтримці Україною курсу ЄС на досягнення кліматично-нейтральної економіки до 2050 року та відзначив, що Європейська зелена угода займає одне з важливих місць на порядку денному Уряду. Окрему увагу сторони приділили відновлювальним джерелам енергії, зокрема, водню.

Зазначається, що за словами Дмитра Кулеби, Україна має потенціал стати одним з ключових постачальників водню на ринок ЄС, використовуючи потужності української газотранспортної системи.

Віцепрезидент Єврокомісії зазначив, що реалізація Європейської зеленої угоди залишається пріоритетом попри наслідки пандемії коронавірусу. За його словами, Брюссель приділяє все більше уваги використанню водневої енергії як одному з дієвих способів зробити європейську економіку кліматично нейтральною до 2050 року.

Співрозмовники домовилися активізувати співпрацю в реалізації водневих ініціатив ЄС. Франс Тіммерманс привітав намір України взяти участь у реалізації ініціативи "2х40 ГВт зеленого водню для Європейської зеленої угоди" (ініціатива Європейської промислової асоціації Hydrogen Europe щодо стимулювання масового виробництва електролізерів і підтримки виробництва зеленого водню - ред.) та Альянсі чистого водню і висловив готовність ЄС надати сприяння на цьому шляху.

Як писав "Вголос", Кулеба зробив гучну заяву щодо війни на Донбасі та “нормандського формату”.

Напередодні в МЗС розповіли, що чекає на українців за кордоном після карантину.