Новим політичним фейсам не вистачає культурних героїв. Старі фейси вже до ручки поюзались на героях днів минулих. Яценюк, який йде в президенти, зрозуміло, що почав культивувати постать свого земляка Володимира Івасюка.

Який більш-відомий широкому загалу і краще конвертованіший у стосунках з виборцями, ніж Пауль Целан. Образ всенародно улюбленого поп-композитора, який трагічно пішов з життя (з підозрами на вбивство) є кращим електоральним медіумом, ніж завернутий поет-самогубець на мосту Мірабо.

Випадково, чи не випадково (більше останній варіант), за останній період Генпрокуратура поновила справу Івасюка, Інтер забахав документалку про ідеальне вбивство. І от Яценюк заснував стипендію імені Володимира Івасюка для студіків Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка.

Усе це театральне дійство відбулось на презентації фотоальбому "Вернись із спогадів. Володимир Івасюк", вихід якого підтримав ГО "Мистецький фонд короля Данила" біля якого крутиться львівський фронтмен Яценюка – Степан Кубів.

Якби не фотоальбом Івасюка, уся творчість радість присутність була б схожа на екстазійну зустріч інтелігенції Львова з наступним президентом. Щастя лилось через край. Море епітетів та райдужних заяв. Яценюк косить під пацика з сусіднього подвір'я, своїми панібратськими приколами та широкими посмішками. Жіночки млосно мліють. Тільки Мирослав Скорик достатньо скептично дивися на ту катавасію. Та й сестра Івасюка з чоловіком.

Але все ж, з огляду на вихід фотоальбому Івасюка, треба змиритись з фактом його використання заради піарної розкрутки людини Ющенка – Сєні Яценюка. Сім'я Івасюка довго працювала над випуском фотоальбому і це головне, що він надрукований та його можна купити.

А змінний фронтовик Сєня Яценюк колись звалить в Америку, допомагати Ющенку розводити колорадських бджіл.