Зокрема, вони були помічені на пагорбах поруч з Сан-Бернардіно в 96 км на схід від Лос-Анджелеса, повідомляє російська служба ВВС.

Повітря над пожежами нагрівається і піднімається вгору, притягаючи за собою холодне повітря з периферії загоряння, який потім також нагрівається. Ці безперервні повітряні потоки і утворюють вогненний вихор.

Досить потужний вихор здатний виривати з землі дерева і зносити дахи будівель.

Зараз вогнем охоплено близько 150 квадратних кілометрів. Понад 82 тисячі людей були евакуйовані.

Пожежники, як правило, намагаються уникати вогненних смерчів через їх непередбачуваність і надзвичайно високу температур поруч з ними. Замість цього вони зосереджують зусилля на боротьбі з вогнем у більш стабільних районах, де легше можна передбачити рух полум'я.

Вогняні смерчі з'являються в різних частинах світу, але найчастіше – в США і Австралії. В основному вони невеликого розміру, менше метра в ширину.

Однак цього разу в Каліфорнії були помічені надзвичайно великі вихори – до 152 метрів в діаметрі.

Температура всередині вогненних смерчів може досягати 800 градусів за Цельсієм. Крім того, вони можуть сприяти поширенню пожеж, оскільки від них розлітаються вугілля і обгорілі уламки.

В гасінні вогню задіяні тисячі пожежників, а також-17 вертольотів і 178 пожежних машин. Точна кількість знищених будинків і будівель наразі не відома.

Швидкість вітру в останні два дні досягала 48 км / год, що сприяло поширенню вогню і появі вихорів.

«Всі чагарники висушені. Вони просто ламаються, коли йдеш через них. Це катастрофа, яка чекала нас весь рік, чекала лише іскри ..», – сказав в інтерв'ю «Los Angeles Times» глава управління пожежної охорони Сан-Бернардіно Майкл Вакоскі.