Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що російськомовне населення України страждає тільки на Донбасі – там, де здійснила агресію Російська Федерація, передає “Інтерфакс”.

“Там (на Донбасі – ІФ) є російськомовне населення, яке живе по всій Україні: і в Харкові, Слов’янську, Одесі, в Києві – всюди. Єдине місце, де російськомовне населення України страждає, – це там, де втрутилася Росія, там, де Росія здійснила окупацію”, – сказав Волкер на брифінгу в кулуарах зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

На думку спецпредставника США, якщо РФ хоче поліпшити життя російськомовного населення на Донбасі, вона має вивести свої війська.

Крім того, він зазначив, що Україні, можливо, необхідно подумати над тим, щоб додати співробітників на пропускних пунктах, знайти нові шляхи для доступу до пенсій для найбільш вразливого населення.

“Люди на Донбасі мають знати, що уряд України вважає, що вони (жителі окупованих територій – ІФ) є громадянами країни”, – додав спецпредставник Держдепартаменту.