Угорщина робить помилку, використовуючи НАТО як інструменти для тиску на Україну.

Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, відповідаючи на запитання угорського видання «Nepszava», передає Польське радіо.

Представник США з питань України розкритикував Угорщину за блокування співпраці НАТО-Україна.

«Наразі Україна бореться із серйозними загрозами ззовні – з російською окупацією – і кожна країна повинна брати це до уваги», – додав Волкер.

Нагадаємо, що Угорщина від осені 2017 року блокує засідання НАТО-Україна на високому рівні у зв’язку із прийняттям українським парламентом нового закону про освіту. У Будапешті вважають, що документ загрожує правам угорської меншини на Закарпатті. Подібні звинувачення Угорщина висуває прийнятому у квітні Верховною радою України і вже підписаному президентом Петром Порошенком закону про українську мову.

«На жаль дотепер жодних поступів у цій справі не відбулося», – заявив Волкер.

Він висловив надію, що після вибору Володимира Зеленського президентом України обом країнам вдасться домовитися у справі прав меншин у використанні мови.

Американський дипломат додав, що пов’язує надії із Зеленським, який «вільно говорить також російською мовою та відомий своїми антикорупційними висловлюваннями». Він підкреслив, що в Україні треба зміцнити демократичні інститути та безпеку, а також знищити корупцію. Конфлікт на сході України Курт Волкер назвав «гуманітарною трагедією» і зазначив, що влада України та міжнародні організації повинні допомогти жертвам російської агресії.

Водночас надію на розв’язання ситуації, пов’язаної із українськими законами про світу та мову, з новим президентом України висловив у середу віце-міністр закордонних справ Угорщини Тамаш Менчер.

Він сказав, що перші висловлювання Зеленського дають підстави для «стриманого оптимізму». Віце-міністр заявив про це у місті Ґардонь на березі озера Веленце, де організовують табори для дітей і сімей, постраждалих унаслідок війни на сході України.

Менчер зазначив, що Угорщина завжди хотіла добрих відносин з Україною, доказом чого є факт, що у попередні роки вона підтримувала євроатлантичні зусилля України та лібералізацію візового режиму з ЄС.

Угорський віце-міністр додав, що цьогоріч над озером Веленце відпочине 242 дітей з України. Досі у таборах в Угорщині від 2015 року побувало вже понад 2100 українських дітей, котрі постраждали унаслідок агресії Росії на сході.

Як відомо, спецпредставник США на переговорах з питань України Курт Волкер вважає можливою зустріч лідерів країн «нормандського формату» – Франції, Німеччини, України та РФ – у липні, проте, це необхідно узгодити з Києвом і Москвою.