Спеціальний представник США в Україні Курт Волкер в інтерв'ю, опублікованому в понеділок у газеті «La Stampa», звернувся до майбутнього італійського уряду з проханням не знімати санкції з Росії, введені після анексії Криму.

На думку Волкера, партія Ліга, одна з переможців березневих виборів, помиляється, виступаючи за скасування санкцій.

Представник Держдепартаменту висловив думку, що Італія не може скасувати санкцій без «серйозних наслідків».

Таким чином Волкер висловився про заяву правих лідера Ліги та її кандидата на пост прем'єр-міністра Маттео Сальвіні, який наголосив, що коли він очолить уряд, виконає заклик італійських підприємців з проханням скасувати санкції проти Росії.

Волкер ствердив: «Росія не поважала зобов'язань щодо імплементації мінських угод та відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, де йде війна, в якій вмирають люди». Потім він послався на справу хімічної атаки на Сергія Скрипаля у Великобританії, в якій звинувачують Росію.

Волкер, посилаючись на розкриття інцидентів втручання російської сторони у вибори у західних демократіях, не виключив, що заклики в Італії щодо скасування санкцій проти Росії можуть бути одним з його результатів.

Москва, на думку Волкера, «намагається сприяти антиєвропейським, антиіммігрантським рухам, які прагнуть поділу, сприяє й тим, що виступають проти верховенства права». 

Волкер пояснив, що США просять своїх союзників з ЄС та НАТО в першу чергу зберегти існуючі санкції та розглянути питання щодо їх зміцнення, «якщо Росія продовжуватиме йти цим шляхом».

Спеціальний представник США також звернувся з проханням про повторну відмову визнати російську анексію Криму. Він також попередив про загрозу впровадження газогону Nord Stream 2, підкресливши, що «це посилює європейську залежність від російського газу».