США підтримують майбутній вступ України до Організації північноатлантичного договору (НАТО), але для цього треба продовжувати реформи.

Про це спецпредставник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер заявив під час телефонного брифінгу для європейських журналістів, організованого з Брюсселя, пише УНІАН.

"Позиція США зберігається – ми підтримуємо, в кінцевому підсумку, членство України в НАТО. Це було вирішено на саміті в Бухаресті у 2008 році. І ми повною мірою підтримуємо це. Ми співпрацюємо дуже тісно з Україною у реформуванні її оборонних можливостей, оборонних установ", – наголосив Волкер.
При цьому він сказав, що в плані реформування оборонного сектору Україні треба пройти ще довгий шлях.

"Членство в НАТО – це не лише справа воєнної реформи, але також утвердження міцної і життєздатної демократії, процвітаюча економіка, хороші відносини з сусідами, сумісність з НАТО, цивільний контроль над військовими і так далі. Існує багато того, що Україна має здійснити для відповідності вимогам, щоби стати членом НАТО, і в НАТО на даний момент немає консенсусу, щоби запропонувати рішуче запрошення, але двері для майбутнього членства України залишаються відкритими", – наголосив Волкер. Також він сказав, що США налаштовані співпрацювати з Україною, щоби допомогти досягти стандартів НАТО.

Як писав "Вголос", на останньому засіданні, у якому брав участь міністр оборони України Степан Полторак, майже усі члени НАТО наполягали на необхідності прискореного вступу України до Північноатлантичного альянсу.

Раніше у МінТОТ розповіли, чим вступ до НАТО важливий для України.

Також "Вголос" повідомляв, що НАТО продовжить орендувати українські літаки “Руслан”.