Підопічні Володимира Книша у суботу, 29 березня, на рідному «Соколі» зіграють перший офіційний матч після зимової перерви. Суперником стриян буде «Кремінь» з Кременчука. Про підготовку команди до проводження чемпіонату у другій лізі Вголосу розповів головний тренер команди Володимир Книш.

Володимире Миколайовичу, чи задоволені підготовкою команди до другого кола чемпіонату?
В загальному так. В плані зборів нашій команді усе заплановане вдалося виконати. Єдиний мінус у тому, що до першого офіційного матчу ми підходимо не в бойовому складі. Троє гравців, а саме Станіслав Катана, Володимир Пришнівський та Віталій Лазаренко пропускають матч через дискваліфікації. Травмовані також Ігор Прокурор та Дмитро Скакун. Захворів Ігор Коцюмака, а нападник Василь Цюцюра місяць не грав через проблеми з ліктем. У нас залишився лише єдиний опорний півзахисник, який у другій лізі ще ніколи не грав. Мова йде про Ігоря Нистирюка. Будемо щось вигадувати. Звісно, завжди хотілося б починати з гравцями, які на сьогоднішній день є основними. У нас на заміні будуть гравці 1996-ого року народження і є гравці такого молодого віку у складі. Утім, не хотів би, аби це звучало як якесь виправдання.

Наскільки Ви задоволені товариськими матчами команди у період зимової перерви?
Побачив, що наша молодь додала і стала на рік дорослішою. По-друге, побачив, що досвідчених гравців нам поки бракує.

Чи влаштувала Вас якість гри команди? Чи зрозуміли уже гравці який футбол хоче бачити головний тренер?
Зрозуміли уже багато. Захищаємося ми уже більш-менш непогано, а реалізація наших гольових моментів потребує більше досвіду. Вона наразі шкутильгає.

Що дали молодій «Скалі» матчі з досвідченими командами Прем’єр-ліги «Волинню» та «Карпатами»?
Дійсно, коли ти граєш проти суперників, які є класом вищими, кожен гравець росте індивідуально і команда росте в цілому. Суперник включає швидкості у русі та мисленні і це нас заставляє працювати у такому ж темпі. Ці два матчі нам пішли на користь. Хоч і у «Волині» ми виграли, однак поле не було дуже якісним і це не дуже пішло нам в плюс. «Волині» було складніше створювати моменти і вони грали прямолінійно. Ми до цього пристосувалися. У матчі з «Карпатами», звичайно, м’яч більше тримався у суперника, проте у нас були два гольові моменти, а у грі з «Волинню» - лише один. Однозначно матчі з командами Прем’єр-ліги для нас великий досвід. З «Волинню» ми більше навчилися як потрібно терпіти і захищатися вдесятьох, а з «Карпатами» був дещо інший приємний досвід.

На меморіалі Ернеста Юста «Скала» здебільшого грала основою і не змогла дійти до фіналу.
Ми хотіли вийти в фінал і його виграти. Звісно, для нас це було реально. Так сталося, що після ігор з командами Прем’єр-ліги ми багато не забили. З командами вищими за класом ми здебільшого відбивалися, а коли самому потрібно було забивати і задавати тон гри, це завдання ми не виконали. Загалом, у нас тривали збори і ніхто не готувався конкретно до цього чвертьфінального матчу. Ми були під фізичними навантаженнями. Пріоритетом у нашій підготовці був чемпіонат у другій лізі, а не матчі меморіалу Еренста Юста. Можливо, у матчі з «Гірником» ми щось прорахували і це далося взнаки.

Після гри з «Карпатами» Ви дали команді тиждень відпочинку. Чи не вплинуло це на поразку від «Гірника» і чи потрібно було розпускати команду загалом?
Потрібно. У Моршині ми живемо як на зборах. Коли гравці більше кількох тижнів знаходяться разом, колектив починає «скрипіти». Аби цього не було, потрібно, аби вони відновилися. Не вважаю, що причина поразки саме в цьому. Причин було чимало, в тому числі і моя відсутність.

Попередньо планувалося, що «Скала» один з своїх зборів проведе в Туреччині…
Нам не було сенсу туди летіти. Була така зима, яка дозволяла нам працювати в Моршині. У нас є все на місці. Не знаю в кого у другій лізі є такі умови. Не було потреби летіти в Туреччину і витрачати кошти.

Як оціните роботу на трансферному ринку команди? Команду покинуло більше футболістів, аніж її поповнило…
Якщо відверто, то у період трансферів не планували брати взагалі нікого. Ми хотіли до кінця переглянути тих гравців, які були в обоймі і дати проявити себе молоді. У цьому сезоні в першу лігу ми не вийдемо, тому вирішили розібратися до кінця в усіх виконавцях. У літнє міжсезоння в команді можуть відбутися чимало змін. Хоч у нас залишилися хлопці здебільшого молоді, на фоні другої ліги у нас буде боєздатний колектив. Це і показали товариські матчі.

Чи дасться взнаки втрата захисника Олега Дмитренка?
Так. Він був одним з найдосвідченіших гравців і грав ключову роль як центральний захисник. Для нас це втрата. Але він зробив свій вибір, поїхавши у Прибалтику.

Як на зборах себе проявили новачки команди Святослав Козловський та Станіслав Гончарук?
Нормально. Щодо Святослава, то ми ще придивляємося один до одного, він до нас і ми до нього. Про нього говорити ще рано, а от з Гончаруком ситуація зрозуміліша. Він є гравцем основного складу, однак йому ще потрібно вливатися в новий колектив. До його гри ще є запитання. У кожної команди є свій ігровий почерк, тому і Гончаруку, і Козловському потрібна ще адаптація.

Яке головне завдання у «Скали» на друге коло?
Наше головне завдання – перемагати у кожному матчі. Так сталося, що через те, що три команди знялися з чемпіонату, а саме «Динамо» Хмельницький, «Мир» Горностаївка та «Енергія» Миколаїв, нам залишилося зіграти десять матчів, з яких вдома лише чотири. З цих десяти ігор буде шість команд, які претендують на вихід до першої ліги. В цих іграх буде дуже складно, адже у команд, які претендуватимуть до першої ліги, будуть задіяні усі ресурси: і футбольні, і не футбольні. У цих іграх ми повинні себе проявити.

Перший суперник «Скали» «Кремінь» з Кременчука…
Команда на третину змінила свій склад і має шанс зачепитися за першу лігу. На зборах «Кремінь» нікому не програв, обігравши усі команди з першої ліги. Зараз у другій лізі є вісім команд, які мають шанс вийти до першої ліги. Там пекло буде серйозне. Команди Прем’єр-ліги уже продемонстрували наскільки важко грати проти команд, які нижчі за класом. Те, що друга ліга стає міцнішою довів ФК «Тернопіль» у кубковій грі проти одеського «Чорноморця».

P.S. Перший поєдинок після зимової перерви «Скала» проведе у суботу, 29 березня, у Стрию на стадіоні «Сокіл» проти «Кременя» з Кременчука. Початок матчу о 14:00.

Розмовляв Богдан Пастернак