Львівська міська та обласна ради прийняли сьогодні звернення проти продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії В Україні. Секретар Львівської міської ради Володимир Квурт прокоментував ці рішення:

- Насамперед сьогодні у стінах Львівської міської ради прозвучала позиція представників, обраних львівською громадою. Ця позиція є одностайною – не можна національні інтереси України зраджувати ані за шматочок, ані за ковбасу, ані за гроші, тому що це належить українському народу. Будь-хто – Верховна Рада, Президент, будь-який інший орган центральної виконавчої, місцевої влади – не має права піднімати питання, які будуть порушувати статті Конституції України або порушувати цілісність України.

Саме тому сьогодні було прийняте звернення, в якому засудилась угода, що була підписана в Харкові з приводу обміну вартості ціни на газ на здачу, реально, Криму Росії.

Все дуже просто. Ми вже на двадцятому році незалежності, за цей час були різні уряди, різні влади. Але чи хтось знає хто реальний власник свердловин з видобутку газу в Полтавській області? Чи хтось може назвати ту фірму, ту людину, яка видобуває український газ? Куди він дівається і за якою ціною? Хто може сказати хто качає газ у Мостиському районі Львівської області і чому цей газ по трубі одразу йде закордон? За якою ціною? І чи враховується в загальному балансі газ нашої держави? Питання відкрите.

Друге питання. Чому угода підписана за звичайною ринковою ціною на газ? На сайті європейських спотових агентств є інформація, що світова ціна на газ сьогодні не перевищує 160-174 євро за тисячу кубометрів. При цьому ще треба комусь щось дарувати.

Нас постійно тішили надією, що при зміні влади нарешті налагодяться стосунки з Російською Федерацією. Налагодились. Але що ж це за добрі стосунки? Припустимо, що ви маєте знайомого в магазині і купуєте в нього мінеральну воду, яка коштує гривню, і при цьому він вас зобов’язує робити якісь непристойні речі. Це не партнерство, це не дружба. Я не знаю, як це назвати? Можливо, це угода про капітуляцію, угода про здачу чи про васальство. Але явно не про партнерство.

На сьогодні ми домовились з обласною радою координувати свої дії. Питання про вузькі інтереси політичних партій, які представлені в місцевих парламентах, зараз не піднімається. Стоїть питання про об’єднання зусиль, про об’єднання політичних інтересів демократичних проукраїнських сил. Якщо для того, щоб підсилити позиції у Верховній Раді, не допустити ратифікації угоди про базування Чорноморського флоту Росії, треба буде виїжджати в Київ, то, я думаю, всі депутати Львівської міської ради будуть там.