Володимир Квурт – голова Львівської обласної організації ГП "Пора"

Пане Володимире, розкажіть будь ласка детальніше про Всеукраїнський з’їзд депутатів від громадянської партії "Пора", який відбудеться у Львові в цю суботу. Хто братиме участь у цьому з’їзді і які питання будуть винесені на його розгляд?

В громадянської партії "Пора" налічується більше 500 депутатів різних рівнів. У суботу ми очікуємо, звичайно, не всіх, а представників. Загалом буде близько 300 депутатів. Ми хочемо розглянути політичну ситуацію, яка склалася в країні, у зв’язку із тим, що ми маємо свого представника у Верховній Раді.

У силу того, що депутати є найбільш відповідальні члени партії, які представляють її, які фактично є обличчям партії сьогодні, то їхня думка, напевно, повинна бути врахована.

Чи розглядатиме з’їзд питання щодо створення єдиної партії на базі блоку НУНС?

Буде розглянута позиція. На з’їзді було прийнято рішення, що ми маємо об’єднатися з іншими політичними партіями, які увійшли у передвиборчий блок НУНС. Відповідно ми задекларували засади, на яких має відбуватися таке об’єднання, у тому числі це попередня підготовка нового статуту, і вироблення механізму цього об’єднання. Не влиття в іншу партію, а саме об’єднання. Ми розглянемо питання, як на сьогодні складається ситуація з цим процесом, щоб мати можливість прийняти якесь рішення.

Я хотів би зазначити, що це не є суто політичний з’їзд. Другим важливим питання буде розгляд проблем, які склалися сьогодні у місцевому самоврядуванні. Це буде розгляд питань і позицій, які займають представники від ГП "Пора" у своїх радах, позиція фракцій. Це буде коротенький звіт-демонстрація роботи депутатських фракцій різних рівнів перед своїми колегами, обмін думками, досвідом, напрацюваннями.

Тому окрім політичного позиціонування і визначення стосовно створення об’єднаної партії, ми маємо прийняти рішення і стосовно подальшої роботи, активізації роботи і прийнятті спільних рішень, які стосуватимуться місцевого самоврядування.

Головною темою з’їзду є передача реальної влади в країні громадам, яка передбачає укладення нового суспільного договору між державою і громадами, питання зміни підходу до формування бюджету. Ми хочемо обговорити питання можливого збільшення кількості виборних посад у містах.

Мова йде про те, що сьогодні владу на території того самого Львова здійснюють представники міліції, прокуратури, податкової і відділу захисту споживачів. Тобто це на сьогодні окремі незалежні структури, які призначаються і працюють по вертикалі Києва. Питання місцевих податків і зборів, по великому рахунку, податкова ігнорує. СЕС не завжди враховує інтереси громади.

Ми хоче насамперед проговорити це питання, на скільки воно є актуально, тому що, на думку багатьох, підходить час, коли все-таки призначення і головного податківця повинно відбуватися щонайменше за погодженням з місцевою радою чи за поданням місцевої ради з числа працівників міліції чи податкової, які сьогодні там працюють.

Наскільки легітимними будуть політичні та інші рішення на з’їзді депутатів, адже партійні рішення повинні прийматися на загальноукраїнському з’їзді?

Представниками депутатського корпусу є більшість керівників міських, районних, обласних організацій партії, які представляють і політраду, і центральну раду. Тому політично ми можемо приймати такі рішення.

Чи будуть ці рішення виноситися на затвердження загальноукраїнським з’їздом "Пори"?

Ми готуємося до загальноукраїнських громадянських зборів, на яких у тому числі буде розглянуто питання реорганізації партії, представництва саме депутатського корпусу в тих органах, які будуть приймати рішення. Є бажання зробити політичну партію більш відповідальною.

Чому з’їзд депутатів-"пористів" вирішили скликати саме у Львові?

Насамперед, в силу того, що це ініціатива Львівської обласної організації "Пори". Друге - саме у львівській області є найбільше представників партії у радах різних рівнів. По-третє, на нашу думку, у нас є що сказати і чим поділитись з нашими колегами з інших областей і міст України.