«Борис Григорович усе життя збирав і брав під опіку, як художні цінності-експонати, так і багато пам’яток архітектури, які є в нашому підпорядкуванні, але вони всі не мали юридичного, документального закріплення. Ми не маємо на балансі акту на власність на 16 об’єктів із 18 діючих, не маємо актів на землю, крім однієї ділянки у Брюховичах (музею Михайла Дзиндри). Тому зараз головне завдання – впорядкувати майновий комплекс і відвернути можливі загрози», – зазначив він.

Такою загрозою, за словами Пшика, стало те, що у Львові управління охорони історичного середовища виставило 5 договорів на розрив орендних відносин. Адже після певних перевірок, управління прийняло рішення, що потрібно оформляти 2 угоди: одну  орендну з комунальною власністю і одну з управлінням охорони історичного середовища. 

«Це все вимагає додаткових затрат на виготовлення документації актів, технічних паспортів і т.д. Звичайно ми звернулись по роз’яснення  до Міністерства культури, надіємось, що вони з розумінням поставляться і розпочнуть процес передачі цих об’єктів нам на баланс», – сказав в.о. директора Львівської національної картинної галереї.

Збереження всього майнового  комплексу – ключовий момент для картинної галереї.

«Зараз ми маємо двох-трьох власників на одному об’єкті, що не сприяє нормальному збереженню з відповідальністю за господарську діяльність», – додав Пшик.

В.о. директора Львівської національної картинної галереї підсумував ситуацію: зараз перед галереєю стоїть два завдання. Перше – сформувати юридичний комплект документів на весь майновий комплекс. Друге – зберегти експонати, які зараз дійсно вимагають пильної уваги, оскільки існує багато господарських проблем, що потрібно якнайшвидше вирішити, залучивши громадськість і компетентні структури.