Рідна Україна команду Володимира Реви неочікувано зустріла холодом та снігом. Відповідно, до вирішальних матчів у другій лізі «Скала» наразі готуватиметься не в найкращих погодних умовах. Про турецькі збори кореспонденту Вголосу розповів головний тренер «Скали» Володимир Рева.

Володимире Сергійовичу, чи задоволені зборами команди в Туреччині?
В Туреччині створені усі умови для того, аби якісно провести збори, а саме учбово-тренувальні заняття та спаринги. Проблем з полями, транспортом, харчуванням не було. Погода і футбольний Бог дав нам можливість виконати усе заплановане. Я задоволений цими зборами. Усі тренування несли комплексний характер.

Розкажіть про кожен товариський матч.
У перших двох матчах грали дві різні команди по 45 хвилин. Одна команда грала перший тайм, інша – другий. Усім потрібно було дати ігрову практику. 13 гравців вперше поїхали на такі збори. Це хлопці 1994-95 років народження. 99% цих гравців є випускниками нашої академії.

У першому матчі ми зустрілися з китайською командою першої ліги. Це добротна габаритна команда. Цей матч провели двома різними складами. Хоч і в першому таймі програли 0:2, однак до 30-ої хвилини не реалізували два виходи сам на сам. Зайченко та Іванов свої шанси змарнували. На 32-ій хвилини у свої ворота отримали сумнівний пенальті. Другий матч пропустили наприкінці першого тайму. Коли ми мали забити два м’ячі у ворота суперника, стільки ж пропустили у власні. У другому таймі грали іншими гравцями. Чи рахунок за грою? Не шукайте логіки в футболі, її там немає.

Другий матч грали з «Спартаком» з Нальчика. Це потужна команда, яка грала у вищій лізі Росії. Хоч ми програли з рахунком 0:3, однак цим спарингом я задоволений. Перші два м’ячі пропустили нелогічні, а третій гол суперника був трудовий. Якість спаринга була високою. У грі з сильними командами можна подивитися як наші молоді гравці вирішують ту чи іншу ігрову ситуацію.

Третій і четвертий матч ми грали у 15-16 гравців. Російському «Нафтохіміку» ми програли з рахунком 0:1. Ми пропустили у дебюті гри, однак потужно провели другий тайм матчу. На жаль, не змогли забити.

Останній матч грали з казахстанським «Кайсаром». Тоді потужно провели перший тайм. Забили на 5-ій та 6-ій хвилинах. У першому таймі пропустили зі стандарту, а в другому таймі забили ще один гол. Ми контролювали гру і довели її до логічного завершення.

У Туреччині ми не пропустили жодного тренування. Збори команди, на мою думку, пройшли успішно. Уникнули травм і плідно попрацювали. Утім, прилетіли в Україну, а тут сніг, зима… Ми не хотіли вертатися на синтетику, прагнули працювати на грунті. Ми набрали хорошу функціональну форму, а зараз потрібно вносити певні корективи. Думали, що в середині березня буде весна. Однак…

Наскільки для Вас важливі результати команди на тренувальних зборах?
Результат завжди являється основним моментом нашої життєдіяльності. Спорт вищих досягнень – це титули і результати. Кожну гру розглядаємо як локальну. Після матчу рахуємо техніко-тактичні дії, кількість браку та багато чого іншого. Такі матчі – робочий матеріал для тренера.

Як себе проявили новачки в Туреччині?
Артем Акуленко прийшов до нас з Чернігова. Він є центральним нападником. Прийшов на місце Віталія Дністряна, що перейшов в «Кримтеплицю». Акуленко – хлопець 1991 року народження. Він є фізично стійким потужним гравцем. Артем забив два голи в останньому нашому матчі проти «Кайсару». Утім, йому потрібна адаптація у новій для нього команді.

Воротар Роман Данкович має чудовий перший пас. Дай Бог кожному захиснику мати такий перший пас, як має Данкович.

Можливо, Данкович обрав не то амплуа на полі…
(Сміється). Можливо… Для воротаря він дійсно чудово грає ногами. Він також нормально проявив себе на зборах. Окрім них, новачків немає. Усі решта – наші вихованці.

І на останок, як плануєте продовжити підготовчу роботу після прильоту в Україну?
Не сподівалися на таку погоду, однак, дякуючи нашим власникам, маємо штучне поле у селі Довгому. Будемо виходити з тієї ситуації, яка є. До квітня команда готуватиметься в Моршині. Запланованих спарингів наразі немає. Над цим питанням зараз працюємо. Якщо вони і будуть, то не більше двох матчів. Можливо, ще раз зіграємо з винниківським «Рухом», а, можливо, з «Карпатами» з Кам’янки-Бузької. Це питання наразі відкрите.

Фото Богдана Заяца та з офіційного сайту "Скали"