Оновлений ФК «Львів» у суботу, 24 березня, зіграє на виїзді свій перший офіційний матч у новому році. Суперником «городян» буде кіровоградська «Зірка». Загалом, над новою командою Володимира Журавчака поставлене непросте завдання – вибратися з дна турнірної таблиці та втриматися у першій лізі.

Володимире Олексовичу, чи задоволені підготовкою до весняної частини чемпіонату?

Провести з командою збори - набагато краще, аніж займатися у Львові. У Криму ми мали спаринг-партнерів. Хоч і вони невдало для нас завершилися, однак у них перевірили людей і побачили слабкі місця команди. Загалом, у Криму поля були не дуже високої якості, та й на тренування нам доводилося їхати годину. Також хотілося б, щоб у мене було більше днів на підготовку команди. Часу трішки забракло.

Що показали останні товариські матчі?

У нас не грало двоє центральних захисників: Руслан Мостовий та Ярослав Сухоцький. Зважаючи на це, у захисті мали певні проблеми. Коли є проблеми в обороні, нервує уся команда. Досвіду Мостового бракувало.

Як закриєте позицію захисту у першому матчі в Кіровограді?

Наразі невідомо чи зіграє Мостовий і Сухоцький проти «Зірки». Це уже побачимо ближче до матчу.

Володимире Олексовичу, нікому не секрет, що команду ви збирали в «пожежному» варіанті. Зрозуміло, що за такий час команду можна тільки розвалити, а не збудувати. Чи не відіб’ється це на офіційних матчах?

Усі ми зібралися для того, аби постаратися виконати поставлене керівництвом завдання, а саме залишитися у першій лізі. Ви правильно сказали, що команда за такий час не будується. Навіть коли в команду приходять готові гравці, їм потрібен час на зіграність, на адаптацію. Нашу готовність покажуть офіційні матчі. Головне, щоб у нас на полі була віддача за кожен м’яч. Якщо її не буде, звичайно, важко розраховувати на результат. У футболі часто порядок б’є клас.

Ви бачили попередній ФК «Львів», який грав у першому колі. Наскільки команда другого кола є сильнішою від команди першого?

Порівнювати дуже складно. Одна справа - дивитися матчі, а інша – працювати з командою.

Чи вдалося закрити усі бажані позиції? Яка ланка потребує підсилення?

Ми працюємо з тими гравцями, яких зараз маємо. Звісно, кожен тренер на тій чи іншій позиції хотів би мати сильнішого виконавця. Утім, доводиться працювати з тими футболістами, які на даний момент є в команді. Розраховуємо на той колектив, який зараз маємо.

Скільки потрібно набрати очок, аби залишитися у першій лізі?

Перші чотири гри у нас важливі в турнірному плані. Якщо успішно зіграємо у цих іграх, це буде плюс в плані психології. А рахувати будемо потім.

Чи цікавилися як «Зірка», майбутній суперник «Львова» провела міжсезоння?

Вони були на зборах в Туреччині. Команда у них досвідчена. Чимало гравців грали у Прем’єр-лізі, першій лізі. Думаю, що наступного року ця команда вирішуватиме серйозніші завдання, ніж у цьому чемпіонаті. Головний тренер команди Вадим Євтушенко не поїхав туди, щоб відвідати Кіровоград.

І на останок, цікавить Ваша думка про «Карпати». Чому «зелено-білі» програли три стартові матчі у весняній частині чемпіонату?

Боляче. Усі у нас на зборах хвилюються за «Карпати», за Володимира Шарана. ФК «Львів» бажає «Карпатам» успіху у грі з «Олександрією». Буде дуже важка гра. Не будемо говорити про те, в чому вона буде визначальною, однак бажаю «Карпатам» скинути психологічний тягар. Зараз на першому місці у команди стоїть результат. «Карпатам» бажаємо очок, очок, і ще раз очок.

Які причини невдач «зелено-білих»?

Деякі люди не витримують психологічного навантаження. Особливо тоді, коли команда пропускає гол. «Карпати» - команда кваліфікована, тому усе буде нормально. Гравці в «Карпат» досвідчені і добре те, що повернувся Федецький.

Що скажете про новачків «Карпат»?

Не мені судити. Треба бути ближчим до команди. Вони наразі не розкрили свій талант. Гадаю, Шаран в усьому розбереться. Він був кваліфікованим футболістом, тепер є кваліфікованим тренером. Зборів в Туреччині йому було замало. А в нього ми віримо і бажаємо йому фарту. Без нього у футболі складно.