Зокрема, керівником Львівської митниці нещодавно був призначений начальник Волинської митниці Роман Микитюк. Його можна без сумніву назвати професійним митником, оскільки роботу в митних органах він розпочав ще у 1993 році, пройшов шлях від інспектора до начальника митниці.

За свою службу йому вдалося здобути звання «Почесного митника України» та отримати пам’ятний нагрудний знак «За сумлінну службу в митних органах України».

Сьогодні стало відомо про призначення ще одного представника Волині. Виконуючим обов‘язки ДПА у Львівській області призначений відомий волинським підприємцям Віталій Пекарчук. До цього призначення він був першим заступником керівника ДПА у Волинській області.

Віталій Пекарчук теж виявився досвідченим фахівцем у своїй сфері. З квітня 1990 року по грудень 1996 року був начальником Державної податкової інспекції по Волинській області, а впродовж подальших 5 років очолював ДПА у Волинській області. З вересня 2002 року по лютий 2008 року був головою Ради профспілки працівників органів ДПА Волинської області.

На відміну від Романа Микитка новий керівник львівської Податкової не лише є яскравим представником волинської школи держслужби, а він ще й народився у Волинській області – у с. Старі Кошари Ковельського району.

Нещодавно на Львівщині стало вакантним місце обласного прокурора. Не здивуємось, якщо його займе черговий виходець з Волині.

До речі. Львівщина і Волинь, як то буває між сусідами, мають давній і непростий багаж взаємин. Є в нашій спільній історії й досвід масового напливу на землі Львівщини дуже ефективних волинських менеджерів. Маємо на увазі діяльність «команди» князя Романа Мстиславовича, який у 1199 році приєднав Галичину до Волині, створивши Галицько-Волинську державу. Після завоювання Галичини Роман зосередив свою увагу на зміцненні княжої влади.

Його улюбленим прислів’ям було: «Не вбивши бджіл, меду не їстимеш». Відтак порядки свої встановлював залізною рукою, літописи пишуть про сотні репресованих представників галицької еліти: вигнаних, ув’язнених, страчених, закопаних живцем у землю. Тогочасному середньому класові – дрібному купецтву, ремісникам і заможним селянам – політика Романа подобалася.

фото: dvdmedia.ign.com