Про це йшлося під час позачергової сесії Волиньради, передає власкор «Вголосу».

«Враховуючи реалії сьогодення, пов`язані з особливостями проживання у сільській місцевості, низьким рівнем життя пересічних сільських мешканців та недостатніми технічними можливостями доступу до мережі Internet, зокрема у віддалених сільських населених пунктах, вважаємо процедуру подачі е-декларацій депутатами сільських рад на сьогодні ще неприйнятною і несвоєчасною. І на це є ряд поважних причин. Адже після отримання електронного цифрового підпису декларант, зареєструвавшись в системі, повинен працювати у власному електронному кабінеті, де він зможе створювати чернетки декларацій, зберігати в них дані й повертатися до них у зручний момент для завершення заповнення. А це не можливо здійснити без якісного технічного забезпечення», – йдеться у зверненні.

Відтак, подання електронних декларацій для цієї категорії осіб просили відтермінувати мінімум на 5 років. Депутат Костянтин Зінкевивич вніс пропозицію відтермінувати подання електронних декларацій сільськими депутатами на рік, а не на 5.

Голова обласної ради Ігор Палиця та депутат Валерій Діброва наголосили, що серед депутатів селищних та сільських рад є багато дуже заможних і громада повинна бачити їх статки, тому їм варто сприяти в заповненні е-декларацій, а не ініціювати відтермінування.

У підсумку більшість депутатів підтримали звернення, проте з урахуванням пропозиції відтермінувати декларування на рік.