У зверненні засуджується підписання закону Ківалова-Колесніченка Президентом України Віктором Януковичем та стверджується, що на території Волинської області цей акт нормативного характеру, що суперечить статті 10 Конституції України, не діятиме.

Подаємо текст звернення повністю.

«Голосування за закон «Про засади державної мовної політики» та підписання його спершу Головою Верховної Ради України Володимиром Литвином, а згодом і Президентом України Віктором Януковичем, змушує нас звертатися безпосередньо до вас, оскільки саме ви делегували нам право представляти ваші інтереси у найвищому представницькому органі нашого краю та висловлювати вашу позицію з усіх нагальних соціально-економічних і політичних питань.

За таких обставин звернення до центральних органів влади вже не має жодного сенсу, бо вони продемонстрували цілковиту нездатність захищати українські інтереси, зрадили українській мові. Депутати Верховної Ради України з провладної більшості та її керівництво дискредитують парламентаризм в Україні і засвідчують відсутність стратегічного державницького мислення та національного самоусвідомлення своєї відповідальності перед українським народом.

У сфері культурної політики виникла реальна загроза посилення русифікації країни. Українську мову цілеспрямовано витісняють із основних ЗМІ, загальноприйнятною серед високопосадовців стала безкарна демонстрація презирства.

«Мовний» закон Ківалова-Колесніченка не відповідає європейським нормам про захист мов національних вершин. Такі міноритарні мови, як, наприклад, гагаузька, караїмська, кримсько-татарська, які не мають території поширення поза межами України, не матимуть жодного шансу й на розвиток, оскільки справжньою метою цього закону є просування винятково російської мови за рахунок української та справді міноритарних мов.

В Україні дійсно необхідно серйозно і фахово поліпшити мовну політику. Українська мова, як єдина державна, мусить зайняти всі ті ніші, в яких повинна домінувати саме державна мова (ЗМІ, школи, університети, державні та місцеві адміністрації, тощо). Разом із тим, усі мови національних меншин в Україні мають бути в однаково рівних умовах для свого вільного розвитку, без ущемлення одних мов за рахунок іншої – російської.

Прийнятий у Верховній Раді України «мовний» закон суперечить нормам Конституції України. Відтак, цей закон не має жодних правових наслідків і не може діяти на території Волинської області, оскільки його ухвалення відбулося з численними порушеннями норм Конституції України, Закону України «Про регламент Верховної Ради України», інших законів нашої держави.

Тому, спираючись на статтю 10 Конституції України, заявляємо, що єдиною державною мовою в нашій країні є і буде українська, а на території Волинської області акти нормативного характеру, що суперечать статті 10 Конституції України, не діятимуть. Закликаємо громадян, посадових та службових осіб, працівників підприємств, організацій та установ краю при реалізації державної мовної політики на території Волинської області застосовувати статтю 10 Конституції України – як нормативний акт прямої дії.

Ми, депутати Волинської обласної ради, звертаємося до Голови та суддів Конституційного Суду України із проханням розглянути відповідні конституційні подання з цього приводу і визнати Закон України «Про засади державної мовної політики» неконституційним.

Волинська обласна рада звертається до волинян, представників громадськості та політичних партій із закликом зробити все можливе, щоб зупинити наступ на українську мову. Вважаємо, що майбутня Верховна Рада України VII скликання має ухвалити Закон України «Про захист української мови», як це відображено в законодавстві країн Західної Європи, зокрема у Франції. В Україні необхідно впровадити обов'язковий іспит із української мови для державних службовців та виписати сувору систему покарань за недотримання закону. Вимагаємо також створити спеціальну державну структуру, відповідальну за захист і утвердження української мови, дотримання мовного законодавства.

Звертаємося до всіх свідомих громадян Волині та України, представників громадських організацій, інтелігенції, мистецьких кіл: боронімо нашу мову всіма допустимими законом засобами та способами! Ми, обранці Волинської громади, засвідчуємо свою солідарність та підтримку всім і кожному, хто в цей непростий для нашої країни та всіх українців час стає на захист своєї мови, ідентичності, духовності, нації, держави та свободи».