Ініціатором проекту звернення є депутат Волинської облради Віталій Собко, повідомив власкор «Вголосу».

«Особливу роль у неоголошеній війні Росії проти України відіграє Російська (Русская) православна церква, ієрархи якої називають окупацію України не інакше, як «священна війна» або «хрестовий похід православ’я», і благословляють терористів та найманців на вбивства і знищення всього українського. При цьому РПЦ використовує свій необмежений вплив на Українську православну церкву (Московський патріархат), яка, відповідно до статутних документів, входить до її складу і є канонічним підрозділом Московського патріархату. Саме тому керівництво Київської митрополії, єпископат УПЦ МП, значна частина священиків не засудили російської окупації Криму й агресії на Донбасі. Ба більше, Синод УПЦ МП у червні та грудні 2014 року ухвалив зміни до статутів двох кримських єпархій, які визнають Крим суб’єктом Російської Федерації. Війну на Донбасі названо «громадянським конфліктом», панахиди за загиблими українськими воїнами і служби за здоров’я живих захисників України, за перемогу і визволення нашої землі від окупантів відбуваються не в усіх храмах Московського патріархату. Натомість частими є випадки підбурення до зриву мобілізації, потурання сепаратизму під виглядом «любові до братнього народу». Така поведінка в умовах розширення російської агресії на всю територію України у вигляді диверсій і провокацій – найкраща підтримка агресора», наголошено у зверненні.

У документі висловлено переконання, що більшість вірян і священнослужителів УПЦ МП – щирі патріоти України, які вболівають за її волю і щасливу долю.

«Тому звертаємося до вас, дорогі земляки: вимагайте від керуючих органів Української православної церкви засудження дій сепаратистів так званих «ЛНР» та «ДНР», а також заборони у служінні священнослужителів УПЦ, які підтримують ці угруповання, негайного виходу зі складу Російської (Русской) православної церкви і створення помісної Церкви, яка не буде інструментом російської агресії. Якщо ж така перспектива бачиться вам нереальною, маєте інший шлях – особисто долучитися до возз’єднання в Українську помісну православну церкву», – йдеться в проекті звернення.