Про це інформує власкор «Вголосу».

Під час розгляду питання про обласний бюджет на 2015 рік виступив голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Анатолій Грицюк.

Він повідомив, що комісія ретельно аналізувала документ у контексті змін до бюджетного та податкового законодавства. Комісія заслухала всіх розпорядників коштів і з'ясувала, що показники бюджету прийнятні для мінімальних потреб волинян. Але бюджет є складним.

До виступів в обговоренні питання записалося 5 депутатів. Депутат облради Олександр Свирида закликав голосувати за бюджет, але зауважив, що розчарований проектом. Він вважає бюджет найгіршим з часів 1990-х років, який зовсім не відображає заяв уряду про децентралізацію фінансової системи та надання повноважень місцевому самоврядуванню.

Депутат Сергій Слабенко зауважив: важливо, щоб бюджет сприяв розвитку області. Він заявив, що його хвилює оптимізація видатків на утримання комунальних закладів. Він також запропонував підтримати паралельно з бюджетом питання про ліквідацію обласного контактного центру.

На думку депутата Олександра Пирожика, нинішній бюджет є найбідніший. Перший заступник голови облради розкритикував Кабмін Арсенія Яценюка за непроведення задекларованих реформ та децентралізації влади. Разом з тим він визнав, що проголосувати за бюджет треба. Пирожик запропонував від фракції надіслати листи-звернення за підписом керівництва області до центральної влади, щоб переглянути механізми наповнення доходної частини місцевих бюджетів. В іншому разі «Свобода» вдаватиметься до радикальних дій.

Депутат Борис Загрева назвав нинішній кошторис бюджетом виживання. На його думку, потрібно переглянути низку програм та підтримати ті галузі економіки, які будуть бюджетоутворювальними. Депутат також розкритикував податок на нерухомість.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик повідомив, що буде скорочено апарат виконавчої влади на 20%,

За основу за проект рішення про бюджет проголосували 60 депутатів.

За рішення в цілому проголосував 61 обранець.