Про це повідомляє власкор «Вголосу».

Представник громадської організації рідних загиблих на Сході волинян «Надія» Любов Карабан просила внести зміни до Законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та «Порядку призначення і виплат одноразової грошової допомоги…», щоб усунути недосконалість правової бази.

У тексті звернення організації йдеться про те, що ст. 16-1 закону передбачає право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги (при смерті військовослужбовця мають члени сім’ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста, але у Волинській області виникли судові спори щодо права осіб, визначених у статті закону, на отримання такої допомоги.

«Нині в учасників бойових дій забрано майже всі пільги, а ті, які залишилися, фактично прирівняно до субсидій», – заявила Любов Карабан.

Представниця зазначила, що сім’ї загиблих воїнів сьогодні отримують лише 1710 гривень допомоги в місяць. «Це ж смішно!» – констатувала представниця ГО «Надія».

Під час обговорення проблеми депутати також підтримали ініціативу свого колеги Святослава Кравчука про те, щоб на державному рівні встановити допомогу сім’ям загиблих воїнів АТО розміром не менше ніж 10 прожиткових мінімумів.