Про це йшлося сьогодні під час сесії Волинської облради, інформує власкор «Вголосу».

«За попередніми розрахунками, лише 40% закумульованого ПДВ залишиться для аграріїв, а 60% буде перераховано в державний бюджет. Окрім того, збільшується в 30-40 разів сума єдиного податку, плата за землю під господарськими дворами. Сільгоспвиробники змушені будуть віддавати від 50 до 60% коштів з чистого прибутку. Водночас у Державному бюджеті України на 2016 рік не передбачено дієвої державної підтримки для агропромислового комплексу», – йдеться у зверненні.

На думку волинських аграріїв, «удосконалення» порядку відшкодування ПДВ призведе до зменшення коштів для забезпечення технологічних і технічних потреб сільськогосподарського виробництва, а це, своєю чергою, призведе до спаду виробництва продукції та зменшення прибутковості галузі загалом.

«Збереження наявної системи оподаткування аграрного сектору до 1 січня 2018 року передбачають Коаліційна угода та Програма дій уряду. Пільги для агропромислової галузі прописано в Угоді про асоціацію України з ЄС, згідно з нормами СОТ. Новації означають крах агропромислового комплексу України та логічно спричинюють масові акції протесту з боку фермерів, агровиробників. Нині є загроза знищення малого й середнього бізнесу в аграрному секторі України: фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств, які забезпечують внутрішній ринок продовольством, армію – продуктами харчування, створюють робочі місця, зберігають село, його культурні й духовні традиції», – наголошують вони.

Тож аграрії Волині вимагають терміново внести зміни до податкового законодавства, залишивши їх на умовах 2015 року.

Своєю чергою, голова облради Ігор Палиця наголосив, що аграрну галузь в Україні нині «поставили на коліна», тому Волинська облрада звернулася до всіх обласних рад із проханням підтримати це звернення.