«За» таке рішення проголосували 33 депутати переважно з прорегіональної більшості при необхідних 41-му.

Питання викликало запеклі дискусії у сесійній залі.

Спочатку начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Олександр Хомич представив депутатам проект рішення про звільнення з посади ректора Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Михайла Сташенка. Позицію управління він пояснив досить туманно, згадавши про виявлені порушення під час перевірок.

Голова Волинської ОДА Борис Клімчук аргументував звільнення ректора вузу тим, що заклад не демонструє ніяких досягнень. «Немає ніякого росту і досягнень. У вашому інституті нічого не робиться», - висловив свою позицію губернатор.

Натомість депутат Волинської облради Віталій Собко ознайомив депутатський корпус із зверненням трудового колективу Волинського інституту післядипломної освіти, який на зборах 30 листопада 2012 року просив одностайно продовжити контракт з ректором Михайлом Сташенком.

«Ось перелік досягнень навчального закладу під час діяльності ректора на займаній посаді. Серед них – включення інституту до Державного реєстру вищих навчальних закладів України, розширення освітньої діяльності, запровадження нових програм, елементів дистанційної форми організації навчального процесу, обладнання 2-ох сучасних комп’ютерних класів, створення зони wi-fi, запровадження енергозберігаючих заходів. Також інститут отримав срібну медаль на ІІІ Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2012», золоту медаль на IV Національній виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті», - зазначив Віталій Собко.
Депутат Олесксандр зауважив, що звинувачення в адрес ректора надумані і штучні, а аналогічні порушення при потребі можна знайти у голови Волинської ОДА, його заступників, начальників управлінь.

«Нам не представили іншої кандидатури. Ректор Сташенко не зрадив свою опозиційну партію. Тому тепер влада через ревізії намагається нагнути керівника», - додав депутат Олександр Пирожик.

Депутат Волинської облради Роман Карпюк обізвав голову Волинської ОДА Бориса Клімчука брехуном: «Ви брехун і змушуєте комісії писати неправдиві акти. Посилаєте перевірки та оббріхуєте людей. Я відчув це на собі, будучи ректором університету. А зараз через надумані приводи ви хочете звільнити компетентну людину, бо комусь вже пообіцяли місце».

У підсумку, обласна рада не спромоглася звільнити ректора Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Михайла Сташенка, і той залишився на займаній посаді.