Про це власкору «Вголосу» повідомили у Волинській єпархії УПЦ КП.

«Незважаючи на те, що цей ієрарх родом із с. Залюття на Волині, він сформований Російською церквою, тож цілковито поділяє ідеологію «русского міра». В нового волинського вікарія Московського патріархату в Україні один брат служить у Москві, у храмі святих мучеників Адріана та Наталії в Бабушкіно, інший  у Московській області, в Сорокіно. Той, що в Москві, у біографії навіть не вказує, що родом з України, не те що з Волині», – зауважив головний редактор радіостудії «Благо» Волинської єпархії Київського патріархату Віктор Пушко.

Він зазначає, що Нафанаїл опинявся в центрі церковних переворотів. Зокрема, у 2012 році, під час хвороби митрополита Володимира (Сабодана), став членом «церковного ГКЧП», який мав намір в обхід свого Предстоятеля внести скандальні зміни до Статуту Церкви, найімовірніше, нав’язані вищим керівництвом із Кремля. А двадцятьма роками раніше, у 1992-му, був одним із тих, хто виганяв тоді ще лояльного до митрополита Філарета архієпископа Лазаря (Швеця) з Одеси.

«Новий ставленик Москви на Волині з 1988 по 1997 рік був кліриком Одеської єпархії. Один із його співбратів та друзів (як він себе назвав), протоієрей Володимир Корецький на офіційному місіонерському порталі-блозі протодиякона Андрія Кураєва у 2007 році відгукувався про цього нового волинського єпископа як великого шанувальника російського імператора Миколи ІІ, причому ще до канонізації самодержавця», – наголошує Віктор Пушко.

Окрім того, владику вікарія знають ще й як багаторічного ректора Почаївської духовної семінарії (із 1997 до 2016 року). Так, директор громадської організації «Інститут вивчення релігії в країнах СНД і Балтії», що був у Москві, активний дослідник Російської православної церкви із соціально-економічного погляду, кандидат історичних наук Н. Митрохін у публікації «Худшее, конечно, впереди: Русская православная церковь на Западной Украине» характеризує і Почаївську семінарію, і наслідки її очільництва тоді ще архімандритом Нафанаїлом (Крикотою). Науковець зазначає, що під керівництвом Нафанаїла в духовній школі утверджувалася промосковська орієнтація тих, хто там навчається, переважну частину предметів викладали російською, а також випускали спільно з Почаївською лаврою газету тією ж мовою.

«Зважаючи на всі факти діяльності цього ієрарха Московського патріархату в Україні, можна лише здогадуватися, з якою метою поставлено його для фактичного керування Волинською єпархією УПЦ (МП) – насадження ідей «русского міра» на західноукраїнських землях», – підсумував Пушко.