Розбиті вікна, порвані і брудні матраци, жахливі санвузли, зграї бродячих собак та питна вода за власні гроші – ось далеко неповний перелік «зручностей», у яких опинилася група школярів.

Діти за путівками поїхали нібито в санаторій «Оріон», а замість нього потрапили в дитячий табір під такою ж назвою. Будівлі закладу, зі слів батьків, місцеве керівництво взагалі збиралося зносити.

Останні два дні стурбовані батьки учнів буквально штурмують владні кабінети, адже дзвінки від своїх дітей все більш тривожні. Школярі голодні, живуть в умовах жахливої антисанітарії.

За словами самих учнів, під час зливи вони були змушені підставляти відра під дірками зі стелі, дошки підлоги прогнили і прогинаються під ногами, а до вікон їм забороняють наближатися, бо можуть упасти.

«Коли ми прибули до табору, ворота виявилися зачиненими. І хоча надворі були гроза і злива, до нас півгодини ніхто не вийшов. Можливо, довелося б чекати й довше. Але ми одного хлопчика пересадили через паркан, і той попрямував шукати адміністрацію. Аж тоді якось врятувалися від дощу.... А потім нас привели в будиночок, де мали мешкати. Ми були шоковані. Нас поселили по одинадцять чоловік у кімнаті. Помитися не дозволили. Сказали, що можна користуватися душем лише через день. До того ж тільки 25 хвилин. Приміщення в аварійному стані. Коли йшов дощ, то кімнати заливало водою. Стеля прогнила. Постіль така, що страшно торкатися. Туалети жахливі. До того ж по сусідству з нами ще один табір. Там санвузлів взагалі немає, і сусіди ходять до нас. Годують теж погано, воду доводиться купувати. Територією бігають зграї бродячих собак. До моря хоч і не далеко, але нам не дозволяють купатися», – розповіли діти батькам, які телефонують їм ледь не щогодини.

«Коли почалися протести і дзвінки від батьків, прийшов директор закладу та попросив не здіймати резонансу. Пообіцяв нову постіль, з дому привезти ковдри. Хоче, аби ми пробули до 11 липня, а там нібито нас переведуть в інше місце», – діляться своїми «курортними враженями» школярі.

У свою чергу батьки розповідають про можливу причину такої плутанини між двома «Оріонами». З їх слів, директор просить не зчиняти галасу й почекати, доки в санаторії відпочинуть діти з Києва. А тоді вже туди переведуть наших учнів. Взагалі ж, на думку батьків, ця ситуація – не просто помилка. Кажуть, що в район надійшло надто багато путівок на відпочинок в «Оріоні», і райлікарня скерувала їх в районний відділ освіти. А от саме на санаторій заїзду відпочивальників 1 липня взагалі направлень не було.

Чому так вийшло і до якого часу діти будуть страждати – хочуть дізнатися від районної влади. Допоки ж вичерпних відповідей не отримали.

Районні чиновники теж шоковані від почутого і вже телефонували в міністерство, просили негайно вплинути на ситуацію.

Сьогодні, 3 липня, батьки учнів, які перебувають у таборі «Оріон», знову підуть до голови РДА із цими питаннями.

Джерело: Вісті Каменя