Одне із засідань по цьому провадженню відбулося сьогодні під головуванням судді Ростислава Кузана, передає кореспондент «Вголосу».

Позивач на засідання суду не з’явився, однак його представник заявила, що вони вважають рішення про звільнення Тараса Ділая із займаної посади незаконним. Крім поновлення на посаді, колишній «даішник» вимагає відшкодувати йому заробітну плату за місяці, протягом яких він не працював.

Під час засідання стало відомо, що Тарас Ділай працював інспектором взводу супроводу управління ДАІ у Волинській області, однак 30 квітня був звільнений із посади через порушення присяги, Закону України про міліцію та Дисциплінарного статуту. Правоохоронець своє звільнення вважає незаконним, бо не був ознайомлений із наказом про відправлення саме його у зону проведення антитерористичної операції на сході країни.

Представник відповідача, юрисконсульт ГУ МВС у Волинській області Оксана Забожчук пояснила, що 29 травня був виданий наказ Міністерства внутрішніх справ для деяких керівників обласних управлінь міліції про відрядження у Харківську область 10 патріотично налаштованих працівників ДАІ з кожної області. У відрядження міліціонери мали їхати добровільно, однак e взводі, де працював Тарас Ділай, не знайшлося жодного добровольця. Навпаки, міліціонери  написали рапорти на звільнення та здали свої посвідчення.

«Те, що вони здали посвідчення, означало їхню відмову їхати у зону АТО, а отже виконувати свої безпосередні обов’язки. Такі дії також вважаються порушенням присяги. Зважаючи на це, позивача та його колег було звільнено із органів МВС», – пояснила Оксана Забожчук.

Заслухавши сторони, суддя Кузан вирішив, що потрібно допитати у якості свідків командира взводу супроводу Петра Лагоду та начальника управління ДАІ полковника міліції Володимира Кравченю.

Таке рішення викликало обурення у громадських активістів, які перебували на судовому засіданні. Вони почали кричати «Ганьба судді!» та вимагали об’єктивного розгляду справи. Активісти також кричали «Ганьба» адвокатові, яка захищала Тараса Ділая. У залі здійнявся крик, тому суддя швидко оголосив перерву в засіданні суду до 11 години 3 вересня.

Оскільки рішення у таких справах повинні прийматися протягом 20 днів, а до третього вересня – майже два місяці, активісти пішли за поясненнями до голови суду Віталія Тертичного. Він пояснив, що суди дійсно іноді порушують закон, бо не встигають у визначені терміни розглянути справи. Він також зазначив, що суддя Кузан від суботи, 12 липня, перебуватиме у відпустці, тому фізично не зможе провести засідання раніше. 

Люди попередили Віталія Тертичного, що звертатимуться до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із вимогою перевірити роботу Львівського окружного адміністративного суду, якщо рішення про поновлення  Тараса Ділая буде прийняте з порушенням чинного законодавства.

Варто зазначити, що Тарас Ділай є одним із 12 працівників волинського ДАІ, які відмовилися їхати в зону проведення антитерористичної операції за наказом начальника УМВС. Він є сином заступника начальника УДАІ у Волинській області полковника міліції Михайла Ділая.