Про це під час сесії Волинської облради 5 квітня 2013 року заявив голова фракції ВО «Свобода» Олександр Пирожик, коментуючи звіт голови Волинської ОДА.

«Волиняни звикли чути з вуст місцевої влади слова про управлінські успіхи та соціально-економічне відродження, яке настало в період правління Януковича. Я наведу цифри, які засвідчують реальний стан справ в області і спростовують байки влади.

Чомусь намісник президента на Волині не розповідає народу, що область за підсумками минулого року є одним із лідерів за темпам скорочення промислового виробництва в Україні. На фоні загальноукраїнських 1,8%, у нас падіння промисловості становило 5,2%. Ще гірші показники в будівельній сфері. Адже темпи введення в експлуатацію житла у минулому році впали на 11,5%», - констатував факти свободівець.

Також Олександр Пирожик критично висловився стосовно міфічних запевнень голови Волинської ОДА про дефляцію в області: «Чи вірите ви запевненням влади, що у 2012 році ціни на Волині знизилися на 1%? Чиновники з ОДА запевняють нас у тому, що саме так і було. Що ціни на продукти харчування на споживчому ринку області впали на 3,1%. А овочі, яйця, цукор, рис, продукти переробки зернових, молоко, вершкове масло подешевшали на 8 – 27%. Вартість медичних послуг та лікування зросла лише на 1,7%. А тарифи на проїзд у транспорті підвищилися на 3%. Плата ж за навчання виросла лише на 2,8%».

«Про глибину кризових явищ в області свідчить стан справ на ринку праці. У 2012 році до державної служби зайнятості в пошуках роботи звернулось 41,7 тисяч волинян, ще 11,2 тисяч перебувало на обліку на початок року. Працевлаштовано ж лише 25 тисяч осіб. Це означає, що понад половина волинян залишилися без роботи! На кінець року пропозиція робочої сили у 20 разів перевищувала потребу в ній, а рік тому – у 6 разів. Кількість безробітних лише офіційно збільшилася на 1,1 тисячу осіб.

Через погіршення економічної ситуації за минулий рік борги населення за комунальні послуги збільшились на 7,9% і на кінець грудня становили 104,1 мільйон гривень.

Напевно через «покращення життя» на всіх фронтах в нашій області зафіксовано міграційне скорочення населення. Кількість волинян, які втікають від оголошеного головою Волинської ОДА прискореного зростання добробуту збільшилась у 2012 році майже на 20%», - оцінив результати роботи голови Волинської ОДА керівник фракції ВО «Свобода» у Волинській облраді Олександр Пирожик.