Не встигли на місцях прийти до тями від закону про імперативний мандат, як новий сюрприз від центру. Центральні організації БЮТ і Нашої України «нагнули» до об’єднання фракції цих політичних сил у місцевих радах.

І попри позитивні відгуки регіональних партійних лідерів і керівників цих фракцій навряд чи вони реально зраділи цій перспективі. Бо інакше, що їм заважало це зробити раніше, не чекаючи команди з центру, тим більше, якщо вірити Петрові Олійнику, який завжди поспішає розшаркатися перед центральною владою, угода про співпрацю у Львівській облраді була готова ще влітку.

Реально процес об’єднання не буде легким і скорим як через об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Більше того, не побоїмося стверджувати, що саме на Львівщині він навряд чи завершиться конкретикою.

Виникають запитання і проблеми:

Якщо в центрі БЮТ і НУ перебувають в опозиції, то на Львівщині НУ — влада, а БЮТ позиціонує себе радше як опозиція. Якщо БЮТ підпише угоду про співпрацю з НСНУ на регіональному рівні, то це означатиме реальне згортання акцій соціального протесту, адже нагадаємо, що і Олійник, і Садовий — влада в області і місті. Як бути, наприклад, з протестами проти тарифів у яких активну участь взяли БЮТівці? На вибір: або ж фракція НУ включається у боротьбу проти тарифів Садового спільно з БЮТ, або ж БЮТ згортає акцію протесту.  

Далі. Фракція – складний організм. Об’єднання чи укладення союзу між двома фракціями – складний і суперечливий процес, який зачіпає інтереси багатьох депутатів та депутатських груп. Скажімо, БЮТ у Львівській міській раді до сьогодні не завершила процес об’єднання з ПРП, хоча фракція ПРП є значно меншою, ніж НУ і в Києві цей процес відбувається значно інтенсивніше, ніж мляві спроби порозуміння БЮТ з НУ. Попри те, що рішення про об’єднання політрад БЮТ і ПРП прийнято було ще у липні минулого року, реально об’єднана політрада цих сил створена і працює лише у Києві. У Львові ж такий процес ледве розпочався і не набув жодних організаційних форм.

Нагадаємо, що фракція «Наша Україна» у облраді — насправді це конгломерат політичних фракцій. До міжфракційного об'єднання „Наша Україна" у Львівській облраді входять фракції:  „Народний Союз Наша Україна", НРУ, ХДС, "Національний вибір" (КУН), ПППУ.  Частина з них є активними учасниками процесу створення нового політичного об’єднання «Українська правиця», причому формат якого вони наразі бачать без участі НСНУ.

І останнє, як бути з депутатом облради Олексою Гудимою, який, будучи членом фракції УНП, заявляє про своє індивідуальне членство в БЮТ? Можливо, він також на індивідуальних засадах долучиться і до об'єднання фракцій НУ і БЮТ у облраді? Тоді чому такий варіант не врахували у Києві з самого початку? Адже, як стверджує Гудима, питання його індивідуального членства в БЮТ погоджено безпосердньо з самою Юлією Тимошенко.