Про це пише «Reuters» за підсумками брифінгу керівництва ВООЗ. 

"Вірус Зіка і пов'язані з ним наслідки залишаються значних і довгостроковим викликом в сфері здоров'я, що вимагають інтенсивних дій, проте вони не являють собою надзвичайної ситуації в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, в Україні нарахували 53 види комах, здатних переносити вірус Зіка.

Своєю чергою, ООН закликає дозволити аборти через епідемію вірусу.

Вірус уже було виявлено у 22 країнах Північної та Південної Америки. Випадки зараження було зафіксовано й у Європі, спочатку в Данії, а потім у Португалії, Фінляндії, Німеччині й Іспанії

1 лютого Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах вірусу Зіка надзвичайною ситуацією для країн Латинської Америки і глобальною загрозою світового масштабу. 

Як відомо, , вірус Зіка небезпечний вагітним жінкам. Через зараження, у плода може розвинутися мікроцефалія - патологія, через яку дитина народжується зі значним зменшенням головного мозку. Зіка здатний спровокувати більш 1000 різних дефектів у новонароджених. Випадки зараження вірусом були зафіксовані в 20 країнах на обох американських континентах і в 10 країнах Європи.