У Польщі на кладовищі у селі Фредрополь (Підкарпатське воєводство) знищили два українських пам’ятники — на могилі священика та його родини.

Про це пише “Наше Слово”.

“Коли 1 листопада на кладовище у Фредрополі приїхали українці з Перемишлю, щоб запалити лампадки на могилах, побачили, що деякі пам’ятники знищені”, — сказала Марія Туцька, голова відділу Об’єднання українців у Польщі у Перемишлі.

Невідомі знищили могилу Івана Гнатищака, який до Другої світової війни був парохом греко-католицької парафії у селі Корманичі (3 км на південний схід від Фредрополя). Зловмисники перевернули елементи пам’ятника з прізвищем священика і членів родини та знищили написи на таблиці з його прізвищем.

Об’єднання українців у Польщі хоче подати заяву до прокуратури у цій справі.

Нагадаємо, що 26 квітня 2017 року представники польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам’ятник воякам УПА на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля, який до цього вже плюндрували вандали. Тоді акція, яка відбувалася за згодою війта ґміни Стубно і в яку не втручалася поліція, викликала рішучий протест Об’єднання українців у Польщі (ОУП).

Відомо, що упродовж 2014-2018 років у Польщі знищено чи сплюндровано близько 20 українських пам’ятників. В жодному з випадків зловмисників не було затримано.