З такою ініціативою виступив народний депутат України від ВО «Свобода» Олег Осуховський на спільному засіданні зазначених комітетів, інформує прес-служба ВО «Свобода».

Під час розгляду питання про корупційні ризики в діяльності банківської галузі України представник Фінмоніторингу повідомив, що з 2014 року виявлено зловживань у галузі на 349 млрд грн.

Олег Осуховський наголосив, що такі злочини загрожують національній безпеці. Він звернувся до представників НБУ, щоб ті пояснили, чому так сталося, що в час зовнішньої агресії частка банків із російським капіталом на українському рикну зросла на 10%.

«Цікаво отримати інформацію, на які суми Нацбанк України докапіталізував російські банки в Україні. І чи так само фінансові установи з українським капіталом працюють у Російській Федерації? Також хотів би отримати відповідь, чи правдивою є інформація, що російські банки скуповують в Україні валюту, обвалюючи гривню та поглиблюючи кризу», – зазначив Олег Осуховський.

Парламентарій наголосив, що треба звернутися до голови ВРУ щодо необхідності ухвалення законопроекту про тимчасові слідчі комісії та створити ТСК щодо ситуації в банківській галузі. Також антикорупційний комітет вирішив провести окреме засідання з цього питання за участю РНБО, НАБУ, Антикорупційної прокуратури та ГПУ. За словами Олега Осуховського, треба з'ясувати, як правоохоронні органи борються з фінансовими злочинами та запобігають їм, а також чи покарано причетних до зловживань.