Парламент проголосував у першому читанні за два законопроєкти про впровадження єдиного рахунку для сплати податків підприємцями.

Про це передає Еспресо.TV.

“За” законопроєкти №1049 та №1051 проголосували 269 та 262 депутати відповідно.

У разі ухвалення пакету законопроєктів у другому читанні та в цілому для підприємців значно спростяться умови сплати податків. Розрахунки здійснюватимуть на єдиний рахунок.

У Міністерстві фінансів України пояснили, що єдиний рахунок – це рахунок, який платник податків за власним бажанням зможе відкрити у Державній казначейській службі та використовувати його для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролює Державна податкова служба.

Там зазначають, що з цього рахунку підприємці зможуть заплатити податок на доходи за своїх працівників, ЄСВ, єдиний податок та рентну плату. Водночас платник податків зможе використовувати кошти з єдиного рахунку на різні цілі за власним бажанням.

Так, у разі запровадження системи підприємці зможуть перераховувати на власний рахунок у казначействі кошти і платити з цих рахунків податки в електронному режимі, не боячись сплутати реквізити. У підсумку ця система має спростити процес сплати податків та зменшити кількість помилок під час оплати податків підприємцями.

Нагадаємо, що Рада розпустила весь склад ЦВК.