Законопроектом пропонується створити Комісію з питань реабілітації осіб, які були незаконно засуджені, яка складатиметься з 15 осіб, 10 з яких - з числа суддів (суддів у відставці) та 5 - з представників громадськості. Склад Комісії затверджуватиметься Верховною Радою.

У разі прийняття Комісією рішення про наявність ознак ухвалення судового рішення, особа має право на звернення до суду для встановлення статусу реабілітованої, який розглядає справу за правилами, встановленими для перегляду справ за нововиявленими обставинами.

Згідно із проектом, у випадку ухвалення виправдувального вироку, суд визнає особу реабілітованою і така особа матиме право на відшкодування (повернення) належного їм конфіскованого або зверненого в дохід держави судом майна або коштів з державного бюджету, отриманих від реалізації такого майна; сум сплачених штрафів, призначених як покарання; стягнутих з особи процесуальних витрат у кримінальному провадженні; компенсації коштів у розмірі однієї мінімальної заробітної плати за кожний місяць перебування під вартою та у місцях позбавлення волі.

Відшкодування шкоди здійснюватиметься у порядку, визначеному Законом "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду".

Відповідний законопроект зареєстровано за №4389.