У четвер, 15 квітня, ВРУ проголосувала та ухвалила за основу проєкт закону президента № 4651. Він передбачає посилену відповідальність за подання недостовірної інформації під час декларування.

"За" відповідне рішення віддали голоси 283 нардепи.

Зазначимо, що відповідальність за недостовірне декларування в Україні відновили наприкінці минулого року. Незважаючи на це, кілька процедурних питань та недоліків вирішити не вдалося. Через це система не може ефективно працювати.

Що передбачає законопроєкт:

  • покарання для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у вигляді штрафу від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, — якщо такі особи внесли до декларації завідомо недостовірні відомості, що відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів.
  • якщо такі відомості різняться на суму понад 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, відповідний посадовець карається штрафом від 4000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів, або позбавленням волі на 2 роки.

Змінами до статті 366-3 Кримінального кодексу передбачається посилення відповідальності за неподання декларації держслужбовцями та представниками органів місцевого самоврядування. У разі доведення провини вказані особи можуть отримати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

Читайте більше новин за посиланнями: