«Там є поправка. В даному випадку текст був зачитаний Ляшко просто з трибуни. Таким чином, ми в текст закони вставляємо тільки те, що було зачитано під стенограму. Тому дата, про яку йде мова, не буде відображена в тексті закону», – повідомив Парубій журналістам, пише DT.UA.

Він зазначив, що заборона стосується всіх фільмів, вироблених в Російській Федерації, не залежно від року їх створення.

Співголова фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар та автор поправки про тимчасові обмеження на заборону російських фільмів також повідомила, що в підсумковий текст закону її пропозиція не увійшла.

«Я пропонувала, щоб заборонили всі фільми, які проведені з початку російської агресії, тобто з 1 січня 2014 року, а також абсолютно всі, які пропагують органи влади держави-агресора…Разом з тим є стенограма, Олег Ляшко зачитав це як свою поправку, де є взагалі всі російські серіали і вироблені в Російській Федерації, тобто не в Радянському Союзі», – пояснила вона.

Сюмар зазначила, що мова йде про фільми, зняті з 1991 року.

При цьому заборона не стосується інформаційних та інформаційно-аналітичних програм, зазначила депутат.

«Для новин ніяких загроз немає», – наголосила Сюмар.

За її словами, поправки до законопроекту, які були затверджені народними депутатами, будуть враховані згідно зі стенограмою засідання.

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон «Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України». Законопроект № 1317 підтримали 247 народних депутатів.

Повідомлялося, що заборона торкнеться фільмів, знятих після 1 січня 2014 року в Росії, а також тих, які пропагують діяльність правоохоронних органів та збройних сил держави-агресора.