Директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін пояснив, чому карантин, на його думку, є необхідним заходом безпеки в Україні.

Про це він розповів у коментарі для ІА «Вголос».

«Я вважаю, що у даному питанні йдеться лише про карантин через загрозу захворювання. Його однозначно треба було запровадити у розумних масштабах, бо ми бачимо приклад інших країн, особливо Італії.

По-перше, нам треба було взяти під контроль всю китайську діаспору. Якщо взяти до уваги ту ж Італію, то згідно з підрахунками, ще на 2016-й рік, у них проживало понад 300 тис. китайців. Значна частина цієї діаспори була зосереджена саме на півночі Італії. Нещодавно багато з них прибули в Європу з провінції Ухань. Саме тому і нам так треба було зробити – взяти під контроль усіх китайців, які заїхали в Україну після Нового року. На жаль, цього ніхто не зробив.

По-друге, нам необхідно розуміти, що цей вірус є дуже небезпечний для людей похилого віку. Отже, треба було докласти найбільші зусилля для допомоги таким людям.

По-третє, вже давно треба було отримати апарати штучного дихання. Італія та Іспанія зараз найбільше потерпають від того, що у них дефіцит цих «штучних легень»», – пояснив Олег Соскін.

«Четверте, що варто було зробити, це знайти достатню кількість експрес-тестів, які дають змогу за короткий період часу визначити, чи хворіє людина на коронавірус. Це дало б нам змогу одразу його виявляти і запобігати розповсюдженню, але і цього, на жаль, немає.

Також нам потрібно закрити кордони хоч на певний період. Якщо взяти досвід Китаю, то їм вдалось локалізувати цю хворобу завдяки таким заходам. Нам треба бути обережними у цей період, тому карантин потрібен, щоб не пускати в Україну людей із країн, де є цей вірус. Але все це треба робити гласно, щоб люди розуміли, що відбувається. Має бути відкритий портал, щоб люди знали, що робиться, а головне, щоб було видно, куди витрачаються гроші. Людей треба заспокоїти, адже ситуація є складною. У будь-який момент може обвалитись гривня, а тоді ми будемо мати фінансово-економічний крах, все тримається на волосині», – підсумував він.

Більш детальну інформацію про медичну реформу можна дізнатися у статті «Інколи карантин – це просто карантин».