Напередодні у Києві відому українську телеведучу Наталку Фіцич відмовилися обслуговувати в магазині державною мовою. Більше того, журналістці заявили, що вона не має права вимагати цього від продавців.

У своєму “Фейсбуці” Фіцич розповіла про інцидент і зазначила, що він є невипадковим для Києва.

“Про мову. Сьогодні мене відмовилися обслуговувати українською у магазині “Ойшо” у ТЦ “Скаймол”. На ввічливе прохання говорити зі мною українською, продавець Анастасія відмовилась, мотивуючи тим, що не мусить підлаштовуватись під клієнта! Адміністраторка, також Анастасія (на фото), теж відмовилась говорити українською. Ще й заявила мені, що я неправильно роблю, наполягаючи на обслуговуванні державною мовою.

Я не люблю і не вмію скандалити, просто написала заяву на директора магазину, чекаю відповіді. Але ілюзій не маю. Я виросла у Києві і все життя через мою українську чую образи і кпини. Все життя! В радянський час мені в спину кидали: “селючка”, зараз ситуація не краща. У моїй державі, за яку боролись мої діди і прадіди, мене ж дискримінують, а я не маю жодної можливості захистити себе. І не треба розповідати мені про російськомовних патріотів і все решта. Після Майдану я терпляче ставилась до таких ситуацій, щоб не відштовхнути російськомовних. Але врешті-решт розумію, що цьому терпінню не буде кінця. Просто більше не вірю, що колись ситуація зміниться. Це безкінечно боляче”, – написала Наталка Фіцич.

Невдовзі журналістка оновила свій допис, зазначивши:

“Друзі, ви не повірите! Щойно подвонила адміністратор Анастасія і просила вибачення! Я сказала їй, щоб більше ніколи не дозволяла собі дискримінації чи зверхності щодо україномовних. Вона почала розказувати, як любить Україну. От вона, сила суспільного розголосу. Це ви зробили, друзі! Разом – сила!”