Сьогодні у Львові відбувається Всеукраїнська конференція регіональних правозахисних організацій.
Ключовими проблемами, які розглядають учасники конференції, це реформування судової системи в Україні, прийняття закону про правозахисні організації, а також дострокове звільнення з посади Уповноваженого ВРУ з прав людини Ніни Карпачової.
За словами лідера „Партії правозахисту” Дениса Костржевського, судову реформу в Україні необхідно провести негайно і максимально ефективно, щоб привести українську систему судочинства до загальновизнаних світових стандартів. На його думку, судова реформа повинна проходити не тільки за участю правоохоронних органів, а й правозахисних організацій. „Наше суспільство знаходиться на тому етапі, коли без реформування судової системи неможливо далі розвивати правову державу”, — сказав він.
Денис Костржевський наголосив на необхідності прийняття Верховною Радою України закону про діяльність правозахисних організацій, які на сьогоднішній день функціонують у рамках Закону України „Про громадські організації”.
За словами Дениса Костржевського, представники правозахисних організацій вимагатимуть їх виступу на парламентських слуханнях. Якщо їм цього зробити не дозволять, вони пікетуватимуть ВРУ.
Представники правозахисних організацій вирішили, що необхідним є очищення судів від заангажованих суддів, а також перегляд усіх справ, які розглядались такими суддями.
Дана конференція є другим етапом Всеукраїнської конференції правозахисних організацій. Перша відбулась 11-13 лютого цього року у Дніпропетровську.
Участь у конференції взяли 50 представників правозахисних організацій з майже усіх регіонів України.
На сьогоднішній день в Україні діє понад 400 правозахисних організацій.