Звернення Придністров’я адресоване голові Держдуми Сергію Наришкіну, від імені Верховної ради невизнаної республіки направив його голова Михайло Бурла. Воно надійшло в якості відгуку на законопроект есерів про спрощення порядку приєднання до Росії нових територій, який дозволяє приймати до складу Росії частини іноземних держав без згоди цих держав за відсутності в них «ефективної легітимної влади», на підставі результату референдуму або звернення їх влади.

Законопроект есерів робить можливим лише приєднання Криму, але не Придністров'я, відзначає Бурла: влада Молдавії не можна однозначно назвати неефективною. Придністров'ю також довелося б проводити референдум за молдавськими законами, але в невизнаній республіці своє законодавство. Нарешті, в Придністров'ї не діють органи влади Молдавії, які могли б звернутися до Росії з проханням про приєднання.

Бурла нагадав, що 2006 р. на референдумі в Придністров'ї за приєднання до Росії проголосувало 97,2 % виборців (у Криму попередньо 96,77 %). Вже прийнятий у першому читанні конституційний закон про визнання російського законодавства частиною придністровського. Державною мовою визнано російську, в Придністров'ї живе 200 000 громадян Росії. «Складне становище» Придністров'я може ще більше погіршитися, якщо Молдавія, яка підписала угоду про асоціацію з Євросоюзом, введе обмежувальні економічні заходи, йдеться в посланні.

Вчора есери прийняли рішення відкликати свій законопроект – не захотіли заважати процесу швидкого прийняття до складу Росії Криму, яке піде за іншою схемою, пояснив «Відомостям» перший заступник голови фракції Михайло Ємельянов. Незабаром проект буде доопрацьований і внесений заново, щоб створити можливість прийняття до складу Росії інших територій в критичній ситуації, обіцяв Ємельянов. Конституційний комітет поки зосереджений на питаннях, пов'язаних з проведенням референдуму в Криму, сказав його голова Володимир Плігін.

Джерело: Ведомости