Про це повідомив на брифінгу голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг Валерій Саратов, повідомляє прес-служба НКРЕ.

У Комісії розрахували, що таке зниження вартості теплової енергії для об’єктів бюджетної сфери дозволить зекономити впродовж 2014 року близько 2 млрд. з державних коштів, приблизно 1,5 млрд. грн. – це гроші місцевих бюджетів.

«Це додатковий ресурс, який може бути використаний на розвиток регіонів – будівництво дитячих садочків, лікарень, інших об’єктів соціальної сфери, на благоустрій та підвищення якості життя українців», – прокоментував зниження тарифів профільний Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Як повідомив Валерій Саратов, перерахували тарифи на теплову енергію для потреб закладів бюджетної сфери та комерційних підприємств.
За рішенням Комісії нові зменшені тарифи на тепло були встановлені для 160 підприємств теплопостачання.

В середньому зниження тарифів склало:
- для організацій бюджетної сфери – на 22-25% (з 728 грн. за Гкал. до 599 грн. за Гкал.);
- для бізнесу – на 12% (з 766 грн. за Гкал до 683 грн. за Гкал.).

Валерій Саратов пояснив, що рішення про перерахунок тарифів було ухвалене внаслідок зменшення ціни природного газу для потреб ТКЕ:
«В структурі середнього тарифу на теплову енергію для бюджетних та інших споживачів вартість газу складає близько 80%. Якщо змінюється його вартість – змінюється і тариф», – пояснив він.

Так, відтепер замість старої ціни природного газу у розмірі 3823 грн. за тисячу кубічних метрів, у тарифах буде враховуватися:
- для потреб бюджетних установ – 2783 грн. за тисячу кубів. Ця ціна складається з вартості закупки газу – 2448 грн., цільової надбавки у 2% та витрат на транспортування газу магістральними та розподільчими газопроводами – 287 грн.

- для потреб інших споживачів (бізнес) – 3462 грн. за тисячу кубів. Ця ціна складається з вартості закупки газу – 3113 грн., цільової надбавки у 2% та витрат на транспортування газу магістральними та розподільчими газопроводами – 287 грн.