Військова медик Тетяна Борисенко розповіла про жахи полону в терористів “ЛНР”.

Про це вона написала на сторінці волонтерського проекту “Повернись живим”.

Жінка розповіла, що у 2014 році окупанти вбили 38 українських воїнів та взяли у полон військових. Окупанти пообіцяли, що дозволять медикам забрати тіла українських героїв. Тоді на непідконтрольну Україні територію вирушила Тетяна Борисенко.  Тетяна передала інформацію в штаб, взяла з собою 20 мішків для тіл, яких, за повідомленням бойовиків, мало б вистачити. Однак разом із Тетяною до посту пішов капелан.

Проте окупанти викрали жінку та військового капелана та привезли в будівлю моргу. Там всередині вона побачила багатьох хлопців у військовій формі з українськими прапорами – всі були сильно побиті, обличчя закривавлені. Там же на наручниках мертвим висів і водій з їхнього батальйону, а в коридорі лежав боєць із розбитим черепом.

Спочатку медичка сиділа в підвалі з іншими полоненими: одного за одним їх виводили на допити, і в коридорах постійно лунали гучні крики. Через якийсь час на допит забрали і Борисенко. Жінку жорстоко били та катували.

“В полоні терористів Тетяна провела 24 дні. Спочатку її взагалі не годували. Медичка пила брудну воду з каністр, в туалет ходила під себе там, де сиділа, і тільки пізно вночі або рано-вранці всіх бранців виводили до виритих у полі ям. А ще одного разу приїхали чеченці: вони примушували жінку до сексу, погрожуючи, що в разі відмови розстріляють наших бійців. Якось Тетяна зважилася попросити іншу камеру, на що у відповідь їй тицьнули пальцем на дерев’яну труну: “Ось цю можемо запропонувати”, – розповідають волонтери про жахи російського полону, які довелося пережити українській військовій медичці.

В результаті захисницю України все ж вдалося звільнити з полону окупантів. Це відбулося 2 жовтня 2014 року. В той день пройшов обмін у Станиці Луганській.

Нагадаємо, на окупованому Донбасі самоліквідувалась парочка бойовиків.