Олексій Гарань зазначив, що ситуація на мажоритарці в Україні загалом виглядає не дуже оптимістично.

«Зараз абсолютно зрозуміло, що введення мажоритарного компоненту було величезним ударом по можливому партійному структуруванню суспільства і парламенту», – зазначив політолог.

За його словами, потрібно було не критикувати партійні списки, а просто «рухатися від закритих партійних списків до відкритих партійних списків, до речі, так як обіцяв кандидат в президенти Віктор Федорович Янукович. В нього в програмі записані відкриті партійні списки. Так що і тут він «виконав» свої обіцянки».

Щодо київської мажоритарки Олексій Гарань розповів, що зазвичай на кожному окрузі є кандидат від Партії регіонів, від об’єднаної опозиції, від УДАРу і десяток незалежних кандидатів.

«Ми бачимо, що в багатьох випадках від Партії регіонів той, хто формально висувається, насправді є технічним кандидатом. Тобто вони роблять ставку на так званих незалежних. Частина їх із так званої молодої команди Черновецього – тобто це той самий Довгий, Супруненко, Герега. Оце і є основна ставка Партії регіонів. На жаль, навіть у нас в Києві дуже важко буде для виборця розібратися, хто є хто», – зазначив політолог.

Він додав, що крім цього є ще й конкуренція між опозиційними силами. Зокрема у Києві є конкуренція між об’єднаної опозицією і УДАРом.

«Все це веде до подрібнення голосів. Знову ж таки, говорилося, що будуть зніматися кандидатури. Мені хотілося б в це вірити, але як це буде відбуватися на практиці є сумніви. Тобто я боюся, що тут буде подрібнення голосів. Це те, на що робить ставку Партія регіонів. Тобто тут є інтрига – чи будуть зніматися кандидати, чи ні», – констатував Олексій Гарань.