Блокування рахунків Львівської міської ради утруднює створення оперативного забезпечення виборчого процесу, ― про це сьогодні повідомили на прес-конференції секретар Львівської міської ради Зеновій Сірик і начальник юридичного відділу Львівської міської ради Василь Фіголь.
Протягом тижня рахунки Львівської міської ради і Львівського міськвиконкому заблоковані. Виконавча служба вимагає від Львівської міської стягнення 742 тис. грн.
За словами Зеновія Сірика, Львівська міська рада надішле оперативну телеграму на адресу ЦВК та Міністерству юстиції України з просьбою посприяти розблокуванню рахунків Львівської міської ради.
На разі Львівська міська рада вже подала скарги на кожну із постанов до Галицького місцевого суду Львова.
„Ми вважаємо, що постанови подані із порушенням чинного законодавства. Ми просимо їх скасувати і зняти арешт з рахунків і майна Львівської міської ради”, ― уточнив Василь Фіголь.
„Нічого термінового чи екстратермінового у блокуванні немає. Борги Львівської міської ради, які оспорюються у судах, вже „висять” років з десять. Один з них ― спір про виплату авторської винагороди братам Сухорським по проекту пам’ятника Т.Шевченку на суму 648 тис. грн. Цей борг тягнеться ще з 1993 року. Але я не думаю, що брати Сухорські аж настільки активізували цей процес, щоб заблокувати рахунки у переддень виборів. Є також багато дрібніших боргів ― це давній робочий процес”, ― зазначив Зеновій Сірик.
Він також наголосив, що не вбачає у блокуванні рахунків жодного політичного підтексту, оскільки для таких тверджень немає жодного документального свідчення.
Львівська міська рада подала до Верховного суду України касаційну скаргу, отож справа стосовно братів Сухорських розглядається у суді, що є підставою вважати рішення виконавчої служби таким, яке порушує чинне законодавство.
19 жовтня було видано постанову про арешт майна і заборону Львівській міській раді проводити будь-які дії стосовно відчуження майна.
Загалом за останні два роки рахунки Львівської міської ради блокувались 5 разів.