Олексій Гарань зазначив, що комуністи зробили великі фінансові вливання у цьогорічну кампанію і проводять її доволі агресивно. Проте гасла у них залишаються примітивними і популістськими.

«Це апеляція до ностальгії за радянським минулим. Я з політтехнологічної точки зору не бачу тут ніяких новинок. Вони чітко відпрацьовують свою нішу. Інша річ, що вони роблять це агресивно, і ми бачимо, що на це дійсно ідуть великі кошти. І вони цей ностальгуючий електорат намагаються підібрати», – констатував політолог.

За його словами, зараз для комуністів є доволі сприятлива ситуацію, що передбачали чимало аналітиків. Їх рейтинг зросте під час цьогорічної кампанії у порівнянні з попередніми роками, і це, на думку Олексія Гараня, не є несподіванкою.

«Це пов’язано з тим, що їхній електорат пов’язаний з Партією регіонів. Тобто є взаємне перетікання. Свого часу частка тих, хто голосує за компартію, радикально зменшилася з 25% до 3-5%, а Партії регіонів зросла. Тобто якраз колишній комуністичний електорат пішов до Партії регіонів», – розповів Олексій Гарань.

Він додав, що зараз Партія регіонів не має особливо чим похвалитися в поліпшенні добробуту вже сьогодні. Тому частина електорату регіоналів відходить до комуністичної партії.

«В цьому немає нічого дивного, і ми бачимо, що цілком можливо, що компартія подолає десятивідсотковий бар’єр. Звичайно, що вона не повернеться до того, що колись було в 90-х або на початку 20-х років», – додав політолог.