У Харкові створили кол-центру, співробітники якого телефонують виборцям і залякують їх. В результаті, Національна поліція почала кримінальне провадження за заявою голови правління громадянської мережі ОПОРА Ольги Айвазовської.

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на відділ комунікацій ГУ Нацполіції в Харківській області.

“За даним фактом слідчим управлінням ГУ НП в Харківській області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) Кримінального кодексу України”, – йдеться у заяві.

Перед цим Айвазовська заявила про існування в різних регіонах країни, серед них і в Харкові, кол-центрів, співробітники яких залякують виборців по телефону.

“По всій країні працюють кол-центри, які обдзвонюють громадян від імені ОПОРИ і від імені Національної поліції, стверджуючи, що ми знаємо, що ви продали свій голос, щодо вас є така-то відповідальність. І якщо ви підете на вибори, то ви підтвердите факт продажу голосу, і вам “світить” 2 роки ув’язнення. і щоб ви розуміли – в місті Харкові такий кол-центр розгорнуто на 85 операторів. По всій країні – це вже 12 областей, повідомлення на щоденній основі. Ми зареєстрували заяву, звичайно, і сподіваємося, що буде відкрито кримінальне провадження, так як у заяві навіть є назви тих комерційних кол-центрів, які фактично здійснюють залякування і тиск на виборців, а це порушення 157-ї статті Кримінального кодексу “, – сказала Айвазовська.

За останніми даними прес-служби ОПОРИ, йдеться вже про 15 областей – Закарпатську, Запорізьку, Івано-Франківську, Дніпропетровську, Київську, Кіровоградську, Миколаївську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Чернівецьку та Чернігівську області.

Наразі поліцейські встановлюють усі обставини та осіб, причетних до скоєння злочину.

Нагадаємо про масштабний підкуп виборців: СБУ розіслала п’ять тисяч повісток.

Як писав “Вголос”, СБУ озвучила результати обшуків у членів “виборчої піраміди”.