Про це РБК-Україна повідомили у прес-службі КСУ.

«Це тільки попереднє слухання, ще можуть змінити порядок денний», - повідомили в КСУ.

Засідання призначено на 10:00 без участі журналістів.

Зазначимо, що питання про призначення виборів мера Києва і депутатів Київської міської ради стало притчею во язицех української політики останніх днів, спровокувавши цілу парламентську кризу в Україні.

Як відомо, представники опозиційних фракцій у Верховній Раді блокують трибуну парламенту, вимагаючи від більшості, зокрема, прийняти постанову про проведення столичних виборів 2 червня 2013 р. Розгляд питання про призначення виборів мера Києва був однією з умов опозиції для розблокування роботи парламенту.

Зазначимо, що опозиція, крім призначення виборів у Києві та проведення їх у два тури, вимагає об'єднати повноваження мера Києва і голови КМДА.

Партія регіонів, своєю чергою, в середині березня звернулася до КСУ з проханням роз'яснити, зокрема, чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування проводитися не одночасно, а в різні часові проміжки.

Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю закінчився у червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчиться в червні 2013 р.

«Рік Київ без мера, достроково повноваження депутатів Київської міської ради припинені не були. Таким чином, оскільки для повноважень міського голови вже минув законодавчо визначений повний термін, а для депутатів міської ради - закінчиться в червні 2013 р., то, відповідно, наступними виборами Київського міського голови та депутатів міської ради повинні стати чергові вибори», - зазначав член фракції ПР Віталій Журавський.

Повноваження попереднього мера Леоніда Черновецького Київрада припинила достроково в липні 2012 р. Відтоді тривають дискусії про вибори нового мера, однак парламент не поспішає призначати вибори. Найактивнішу позицію тут займає партія «Удар». У грудні 2012 р. «Удар» зареєстрував у парламенті проект постанови про призначення на 2 червня 2013 р. виборів мера Києва і Київради.

Проте опозиційні партії поки не можуть узгодити кандидатуру єдиного кандидата на пост мера столиці. Передбачалося, що ним стане Віталій Кличко, проте він поки не квапиться. Це породжує сумніви у спроможності опозиції домовитися.

Нагадаємо, 2 квітня Верховна Рада не змогла ухвалити у другому читанні проект постанови №1030 про призначення виборів мера Києва і депутатів Київради на 2 червня 2013 р. «За» проголосували 209 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

«За» проголосували 3 нардепа від Партії регіонів, 91 - від «Батьківщини», 41 - від «Удару», 36 - від «Свободи», 21 - від КПУ і 17 позафракційних.

Утрималися 77 народних депутатів, не голосували 119 нардепів, проти був 1 нардеп.

Як повідомлялося, ПР не має наміру підтримувати повернення до питання про дату виборів у Києві до рішення КСУ. Водночас опозиція вимагає прийняти нову постанову про вибори в Києві, яка не визначає конкретної дати проведення виборів у Києві, а призначає їх на 60-ий день з моменту набрання чинності цієї постанови.

Джерело: РБК-Україна