Як сказав Олександр Неберикут, місцеві вибори на Львівщині відбулися законно, але вони були не цілком демократичними.

«Але чому ми кажемо, що вибори відбулись законно? Тому що зафіксовані порушення не є підставою для визнання виборів недійсними. Вибори можуть бути визнані недійсними лише на окремих дільницях», – зауважив спостерігач.

Щодо питання визнання виборів недійсними, виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська також виключила можливість визнання виборів недійсними загалом по Львівській області.

«Згідно з чинним законодавством перевибори можуть бути призначені там, де є одна дільниця і один округ. Там, де є декілька дільниць, перевиборів не буде. На певних дільницях можуть бути визнані вибори недійсними», - розповіла представник «КВУ».

Також Оксана Дащаківська зазначила, що у кожному окрузі є декілька дільниць, де вибори можуть бути визнані недійсними.

Окрім того, Олександр Неберикут зачепив питання низької явки виборців. Адже ще у вересні соціологічні служби фіксували, що близько 67% виборців збираються прийти проголосувати. Але бачимо, що явка була значно меншою.

«Це говорить не про те, що виборці були пасивні, а про те, що вони мали намір проголосувати, але не проголосували з якихось причин. Зважаючи на таку явку виборців, ця влада є владою меншості», - резюмував спостерігач.

Щодо явки виборців, то, на думку президента українського фонду «Громадська думка» Володимира Подгорнова, проголосувала тільки половина виборців і це позначилось на тих партіях, які мають шанси перескочити 3-відсотковий бар’єр.

«Тим партіям, які набрали трішечки більше 3 %, - «Українська народна партія», «Удар», «Пора» - приходиться відстоювати свої голоси. Зрозуміло, що перед виборами ці партії за всіма соціологічними дослідженнями претендували на якийсь більший результат, - розповів Володимир Подгорнов. - Але виборець «Свободи» був більш вмотивований, щоб стояти в черзі годинами і він відстояв своє право на голосування. А інші партії тепер повинні відстоювати свої десятки відсотків».